Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Rozpoczął się Tydzień Kultury Języka

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Rozpoczął się Tydzień Kultury Języka

Świętokrzyskie / 05 marca 2018 / Tekst

Konkursy krasomówcze, spotkania z językoznawcami i warsztaty artystyczne – między innymi takie atrakcje atrakcje przygotowane zostały w ramach rozpoczętego właśnie 26. Tygodnia Kultury Języka Polskiego. Tegoroczna seria imprez kulturalnych odbywa się pod hasłem „Oracja i czytelnictwo zawsze w modzie”.

Jak zawsze do przedsięwzięcia przyłączyło się wiele kieleckich instytucji kultury. Na przykład Muzeum Zabawek i Zabawy organizuje gry językowe, warsztaty teatralne i spotkania z Joanną Krzyżanek, autorką książki dla dzieci o „Przygodach Cecylki Knedelek”. - Będzie to wyjątkowa okazja do rozmowy z autorką o inspiracjach. Joanna Krzyżanek obiecała także, że zapowie o czym będzie kolejna odsłona o Cecylce. Prócz tego, przeprowadzi warsztaty plastyczne, podczas których dzieci własnoręcznie wykonają pamiątki - mówi Przemysław Krystian z Muzeum Zabawek i Zabawy.

Cały harmonogram tegorocznego tygodnia języka znajdziemy na stronie internetowej Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, które koordynuje projekt.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna