smartwatch

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Różnorodność środków artystycznego wyrazu. Nowe propozycje BWA

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Różnorodność środków artystycznego wyrazu. Nowe propozycje BWA

Kielce / 10 listopada 2017 / Tekst

Trzy nowe wystawy zaprezentowało Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach. Na ekspozycjach znajdziemy prace malarskie, materiały wideo oraz zaskakujące fotografie.

W galerii górnej obejrzymy abstrakcyjne malarstwo Andrzeja Dudzińskiego. Prace plastyczne kojarzą się z brzmieniem łagodnej muzyki. W największej sali na parterze BWA zobaczymy zbiór obrazów, instalacji świetlnych i filmów Artura Trojanowskiego ph. „W stronę nieskończoności”. Minimalistyczne kompozycje przedstawiają podstawowe formy, które moglibyśmy określić raczej aurą niż obiektami czy przestrzeniami. Jak przyznaje artysta, prezentowane obrazy są wynikiem poszukiwań uniwersalnego języka wypowiedzi, który byłby zrozumiały dla wszystkich odbiorców, bez względu na ich pochodzenie. Posłuchaj wypowiedzi Artura Trojanowskiego:

Wystawy w górnej galerii będą dostępne do 1 grudnia.

Natomiast w galerii dolnej BWA, do 23 listopada, obejrzymy fotografie, i nie tylko, studentów z Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Osiemnastu żaków zaprezentowało swoje najlepsze prace, które wykonali w ostatnich miesiącach. Jedną z ciekawszych prac pt. „Moje wakacje” przybrała formę baneru, który rozłożony został na podłodze. Na wielkoformatowym wydruku znalazły się zdjęcia z letniego wypoczynku. Odwiedzający galerię baner mogą uzupełniać własnymi komentarzami czy rysunkami. Ze względu na formę prezentacji i jej interaktywność, instalacja może kojarzyć się ze strumieniem aktualności w mediach społecznościowych. Na przykład z tym znanym z Facebooka, na którym kolejno, jak na podłużnym wydruku, wyświetlają się posty z grafikami i z możliwością komentowania. Studenci zaprezentowali szereg interesujących i zaskakujących prac wykonanych na uczelni. Posłuchaj studenta łódzkiej filmówki i współkuratora Jacka Laube:

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna