STARCOM MULTI (7)

Na antenie: Weekend z blondynką
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Rock na nowy rok

Na antenie: Weekend z blondynką
Radio eM Kielce
online button
online button

KULTURA KIELCE

Rock na nowy rok

Kielce / 08 stycznia 2017 / Tekst
fot. M.Baran fot. M.Baran

6 stycznia w kieleckiej Bazie Zbożowej odbyła się kolejna edycja znamiennej Antologii Nowego Rocka. Tym razem publiczność miała okazję posłuchać występów grupy High Blood Pressure z Warszawy oraz kieleckiego zespołu Aversja.

 

Pierwsza z wymienionych formacji to popularny na polskiej scenie projekt muzyczny istniejący od 2004 roku. Artyści ze stolicy tworzą w nurcie heavy metalu i hard rocka. Do tej pory wydali dwa pełnometrażowe albumy. Na swoim koncie mają także trasy koncertowe po kraju i Europie.

 

 

Aversja zaś, skupia muzyków z Kielc. Zespół znany jest ze swojego ,,mocnego brzmienia", stąd ich kompozycje opierają się na wyrazistych gitarowych riffach.

 

 

Jak powiedział Jacek Magda z Fundacji Barwienia Nadwyobraźni, impreza - podobnie jak te poprzednie koncerty cieszyła się dużą popularnością, zarówno w gronie kieleckich melomanów, ale także w innych entuzjastów tego typu muzyki w kraj". Dzięki internetowej technologii livestreamingu występy obu zespołów można było oglądać wszędzie... W rezultacie, rodowita Antologia Nowego Rocka staje się wydarzeniem o zasięgu ogólnopolskim.

 

 

Marta Baran 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna

STARCOM MULTI (7)