STARCOM MULTI (7)

Na antenie: Wrzuć na luz!
Aleksandra Niemczyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Przegląd w „Kubusiu”

Na antenie: Wrzuć na luz!
Aleksandra Niemczyk
online button
online button

KULTURA KIELCE

Przegląd w „Kubusiu”

Kielce / 14 marca 2017 / Tekst
Przegląd w „Kubusiu” fot. Dariusz Skrzyniarz (archiwum)

Uwaga! Dzieci na scenie! - pod takim hasłem Teatr Kubuś organizuje I Przegląd Spektakli Szkolnych i Przedszkolnych. W tej chwili aktorzy z ulicy Dużej czekają na zgłoszenia od dziecięcych grup teatralnych, które chcą spróbować swoich sił na profesjonalnej scenie. Nowa propozycja teatru lalkowego ma charakter konkursu. Nagrodą dla dwóch najlepszych zespołów będzie ponowny występ na scenie podczas Białej Nocy w ramach tegorocznego Święta Kielc.

- Chcemy być jak najbliżej dzieci. Zarówno grać dla nich, jak i wpuszczać na scenę, za kulisy, by miały okazję przygotowania się do występu w garderobie. Chcemy, by muzyka do ich inscenizacji popłynęła z nagłośnienia z prawdziwego zdarzenia, by młodzi aktorzy poczuli klimat profesjonalnego teatru - wylicza Hanna Świętnicka z „Kubusia”.

Chętni do udziału w przeglądzie mają czas na zgłoszenia do 12 maja. Prócz wypełnionego formularza należy dostarczyć do teatru nagranie proponowanej inscenizacji, na podstawie którego komisja zadecyduje, czy spektakl może być prezentowany podczas przeglądu. Nagranie przesyłane do oceny może przedstawiać zarówno finalną wersję sztuki jak i próbę. I Przegląd Spektakli Szkolnych i Przedszkolnych w Teatrze „Kubuś” odbędzie się 9 i 10 czerwca. W pierwszym dniu swoje zdolności zaprezentują uczniowie szkół podstawowych, a w drugim przedszkolaki.

Przegląd dziecięcych spektakli jest uzupełnieniem projektu Kubusia „W szkole i na scenie”, dzięki któremu młodzież szkolna może prezentować swoje inscenizacje w profesjonalnym teatrze.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna