Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Przed nami XV Festiwal Wielkopostny

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Przed nami XV Festiwal Wielkopostny

Kielce / 27 lutego 2019 / Tekst

Rusza nabór zgłoszeń do udziału w piętnastym Festiwalu Wielkopostnym, który odbędzie się 7 kwietnia w Daleszycach. Oprócz koncertu tradycyjnych pieśni wielkopostnych, zaprezentowane zostaną także prace laureatów konkursu poetyckiego i plastycznego.

Celem konkursu jest popularyzowanie tradycji wielkopostnych wśród świętokrzyskich artystów. Inicjatywa od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno uczestników, jak i odbiorców, czego dowodem jest tegoroczna jubileuszowa, piętnasta już edycja festiwalu.

W wydarzeniu biorą udział chóry, zespoły ludowe, wokalne i wokalno-instrumentalne, które wykonują repertuar pasyjny. W 2017 roku formuła przedsięwzięcia została poszerzona o konkursy poetycki i plastyczny.

Festiwal ma charakter dwuetapowy. Eliminacje odbędą się 22 marca o godzinie 15 w Pińczowie oraz 23 marca o godzinie 10 w Stąporkowie. Laureaci wytypowani przez jury wystąpią podczas koncertu pieśni wielkopostnych, który odbędzie się 7 kwietnia o godzinie 17 w kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Daleszycach. Tam też zostaną przedstawione zwycięskie prace w konkursach plastycznym i poetyckim.

- Naszym pragnieniem jest wyjść naprzeciw zainteresowaniom i duchowym potrzebom mieszkańców naszego województwa, zwłaszcza młodzieży. Inspirujemy wartościową tematyką, skłaniamy do refleksji i dajemy okazję do twórczej konfrontacji dorobku artystycznego. Nasz festiwal pomaga wydobyć ogromny potencjał i głęboką wrażliwość uczestników, a także stwarza szerokie możliwości wyrazu i twórczej ekspresji wykonawców - mówi Karolina Opałko z Działu Animacji i Edukacji Artystycznej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, która jest koordynatorką festiwalu.

Zespoły zainteresowane udziałem w konkursie pieśni wielkopostnych proszone są o nadsyłanie zgłoszeń do 13 marca na adres WDK lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prace plastyczne i utwory poetyckie wraz z wypełnionymi kartami zgłoszeń należy przesyłać na adres Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Daleszycach, ul. Chopina 25, 26–021 Daleszyce.

Więcej informacji na temat każdego z konkursów wchodzących w skład XV Festiwalu Wielkopostnego można znaleźć w regulaminie zamieszczonym na stronie http://www.wdk-kielce.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna