Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Premiera sztuki na Dzień Kobiet

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Premiera sztuki na Dzień Kobiet

Wola Jachowa / 08 marca 2019 / Tekst

Premierę sztuki „Olśnienie” na podstawie komedii Nikołaja Kolady, Baba Chanel będzie można obejrzeć w najbliższą sobotę w Szkole Podstawowej w Woli Jachowej. Spektakl zostanie wystawiony przez nowopowstałą grupę teatralną „Scena Górna” w ramach obchodów Gminnego Dnia Kobiet.

Na scenie wystąpią mieszkańcy gminy Górno należący do różnych Kół Gospodyń Wiejskich. Grupę prowadzi Izabela Kaleta, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Woli Jachowej. Członkowie teatru do premiery przygotowywali się od kilku miesięcy i zadbali o szczegóły, takie jak scenografia oraz oprawa muzyczna.

- „Scena Górna” to cenna i potrzebna inicjatywa. Umiejętność współpracy i wymiana doświadczeń z młodszym pokoleniem to bardzo ważny aspekt naszego życia. Podjęłam się udziału w tym projekcie, ponieważ łączy on pokolenia oraz udowadnia, że nigdy nie jest za późno na nowe wyzwania i spełnianie marzeń – mówi Alicja Staszewska, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich z Cedzyny, która gra w spektaklu rolę szalonej Marii.

Komedia Nikołaja Kolady opowiada o członkiniach chóru Olśnienie, które świętują dziesięciolecie swojej kariery scenicznej. Każda z nich jest świetnym materiałem na szaloną ciotkę, o której przez następne pokolenie rodzina opowiada legendy.

Spektakl rozpocznie się o godzinie 17. Po premierze odbędą się występy Koła Gospodyń Wiejskich z Leszyczyn, Gminnego Koła Gospodarzy oraz Kapeli z Radlina.

Wstęp na Gminny Dzień Kobiet jest bezpłatny.

ZOSTAW KOMENTARZ