Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Premiera sztuki na Dzień Kobiet

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Premiera sztuki na Dzień Kobiet

Wola Jachowa / 08 marca 2019 / Tekst

Premierę sztuki „Olśnienie” na podstawie komedii Nikołaja Kolady, Baba Chanel będzie można obejrzeć w najbliższą sobotę w Szkole Podstawowej w Woli Jachowej. Spektakl zostanie wystawiony przez nowopowstałą grupę teatralną „Scena Górna” w ramach obchodów Gminnego Dnia Kobiet.

Na scenie wystąpią mieszkańcy gminy Górno należący do różnych Kół Gospodyń Wiejskich. Grupę prowadzi Izabela Kaleta, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Woli Jachowej. Członkowie teatru do premiery przygotowywali się od kilku miesięcy i zadbali o szczegóły, takie jak scenografia oraz oprawa muzyczna.

- „Scena Górna” to cenna i potrzebna inicjatywa. Umiejętność współpracy i wymiana doświadczeń z młodszym pokoleniem to bardzo ważny aspekt naszego życia. Podjęłam się udziału w tym projekcie, ponieważ łączy on pokolenia oraz udowadnia, że nigdy nie jest za późno na nowe wyzwania i spełnianie marzeń – mówi Alicja Staszewska, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich z Cedzyny, która gra w spektaklu rolę szalonej Marii.

Komedia Nikołaja Kolady opowiada o członkiniach chóru Olśnienie, które świętują dziesięciolecie swojej kariery scenicznej. Każda z nich jest świetnym materiałem na szaloną ciotkę, o której przez następne pokolenie rodzina opowiada legendy.

Spektakl rozpocznie się o godzinie 17. Po premierze odbędą się występy Koła Gospodyń Wiejskich z Leszyczyn, Gminnego Koła Gospodarzy oraz Kapeli z Radlina.

Wstęp na Gminny Dzień Kobiet jest bezpłatny.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna