Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Premiera studencka "Wiśniowego sadu" i spotkanie z twórcami

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Premiera studencka "Wiśniowego sadu" i spotkanie z twórcami

Kielce / 08 stycznia 2020 / Tekst

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach zaprasza na pokaz "Wiśniowego sadu" Antoniego Czechowa w reżyserskiej interpretacji Krzysztofa Rekowskiego. Spektakl w ramach premiery studenckiej odbędzie się 17 stycznia o godzinie 17. Po nim publiczność spotka się z twórcami, a najbardziej aktywni dyskutanci otrzymają podwójne zaproszenia na przedstawienia Teatru oraz książki.

Sztuka jest obrazem podupadłej arystokracji, która staje w obliczu rozpadu relacji międzyludzkich i dewaluacji panującego systemu. To opowieść o ucieczce przed życiem w świecie, gdzie nikt nie potrafi wziąć odpowiedzialności za swój los. Główną bohaterką "Wiśniowego sadu" jest rosyjska arystokratka Raniewska, która wraca z Paryża do swojej prowincjonalnej posiadłości. Jej majątek staje się areną wewnętrznego konfliktu. Bohaterka waha się między sprzedażą a utrzymaniem ziem rodzinnych, jednocześnie próbując dokonać rozrachunku z bolesną przeszłością.

W spektaklu gościnnie występuje Krzysztof Ogłoza, aktor przez lata związany z warszawskim Teatrem Dramatycznym, szerokiej publiczności znany z takich filmów jak "Układ zamknięty" w reżyserii Ryszarda Bugajskiego, gdzie wystąpił obok Janusza Gajosa; "Jak żyć" Szymona Jakubowskiego czy seriali "Pakt", "Prawo Agaty", "Magda M., "Fałszerze - powrót Sfory" .

Bilety dla studentów kosztują 10 złotych. Zniżka obejmuje także słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

ZOSTAW KOMENTARZ