Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Prawdziwa uczta duchowa z Winnickim Chórem Kameralnym

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Prawdziwa uczta duchowa z Winnickim Chórem Kameralnym

14 czerwca 2018 / Tekst
Winnicki Chór Kameralny Winnicki Chór Kameralny

W najbliższą sobotę o godzinie 19:00 na kieleckim Rynku wystąpi Winnicki Chór Kameralny. Wydarzenie odbędzie się dla uczczenia obchodzonego w tym roku przez Kielce oraz partnerską Winnicę jubileuszu 60-lecia współpracy.

-Chór składa się z blisko 50 artystów, profesjonalnych muzyków reprezentujących bardzo wysoki poziom. W swoim repertuarze mają ponad 700 utworów. Dla kielczan wybiorą te najpiękniejsze i zaśpiewają podczas półtoragodzinnego koncertu- powiedział Karol Gadowski zastępca dyrektora Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Urzędu Miasta.

Dla tych, którzy nie będą mieli okazji przyjść na rynek w sobotę, zorganizowany będzie drugi koncert. W niedzielę o godzinie 11.00 goście zaprezentują się w kościele pw. Św. Jadwigi Królowej Polski. (Osiedle Świętokrzyskie).

 Chór powstał w 1984 roku. Przez lata zdobywał liczne nagrody na arenie międzynarodowej. Może również szczycić się historycznym występem przed św. Janem Pawłem II. Założyciel i niekwestionowany przywódca chóru – profesor Witalij Gaziński, noszący tytuł  Narodowego Artysty Ukrainy jest absolwentem Odeskiego Konserwatorium, gdzie uczył się dyrygowania chórem w klasie profesora Dmitrija Zagrzeckiego.

Występy w wykonaniu tego zespołu cechują się wysokim poziomem artystycznym. Każdy koncert zmienia się w prawdziwą ucztę duchową, tworząc wyjątkową atmosferę przedstawiania.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna