Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Prawdziwa uczta duchowa z Winnickim Chórem Kameralnym

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Prawdziwa uczta duchowa z Winnickim Chórem Kameralnym

14 czerwca 2018 / Tekst
Winnicki Chór Kameralny Winnicki Chór Kameralny

W najbliższą sobotę o godzinie 19:00 na kieleckim Rynku wystąpi Winnicki Chór Kameralny. Wydarzenie odbędzie się dla uczczenia obchodzonego w tym roku przez Kielce oraz partnerską Winnicę jubileuszu 60-lecia współpracy.

-Chór składa się z blisko 50 artystów, profesjonalnych muzyków reprezentujących bardzo wysoki poziom. W swoim repertuarze mają ponad 700 utworów. Dla kielczan wybiorą te najpiękniejsze i zaśpiewają podczas półtoragodzinnego koncertu- powiedział Karol Gadowski zastępca dyrektora Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Urzędu Miasta.

Dla tych, którzy nie będą mieli okazji przyjść na rynek w sobotę, zorganizowany będzie drugi koncert. W niedzielę o godzinie 11.00 goście zaprezentują się w kościele pw. Św. Jadwigi Królowej Polski. (Osiedle Świętokrzyskie).

 Chór powstał w 1984 roku. Przez lata zdobywał liczne nagrody na arenie międzynarodowej. Może również szczycić się historycznym występem przed św. Janem Pawłem II. Założyciel i niekwestionowany przywódca chóru – profesor Witalij Gaziński, noszący tytuł  Narodowego Artysty Ukrainy jest absolwentem Odeskiego Konserwatorium, gdzie uczył się dyrygowania chórem w klasie profesora Dmitrija Zagrzeckiego.

Występy w wykonaniu tego zespołu cechują się wysokim poziomem artystycznym. Każdy koncert zmienia się w prawdziwą ucztę duchową, tworząc wyjątkową atmosferę przedstawiania.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna