Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Pralka "Frania", motocykle SHL i kuchenki benzynowe. To eksponaty nowej wystawy w Muzeum Historii Kielc

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Pralka "Frania", motocykle SHL i kuchenki benzynowe. To eksponaty nowej wystawy w Muzeum Historii Kielc

Kielce / 07 listopada 2019 / Tekst
fot. Mateusz Wolski fot. Mateusz Wolski

Sto lat Huty „Ludwików” zobaczymy na muzealnej wystawie, na której znalazły się zabytkowe wyroby największego zakładu przemysłowego w regionie. Już 8 listopada 2019 r. o godz. 17 w Muzeum Historii Kielc otwarcie wyjątkowej ekspozycji.

Wystawa i zgromadzone na niej zabytki przeprowadzą zwiedzających przez historię „Ludwikowa” od jego suchedniowskich początków u schyłku XIX w. aż po dzień dzisiejszy. Zobaczymy wiele eksponatów prezentujących wiek działalności zakładu.

– Między innymi fotografie dokumentujące działalność Huty „Ludwików”, dokumenty, katalogi fabryczne i wiele wyrobów zakładu. Od tych najsławniejszych, jak motocykle SHL, ale także te mniej spektakularne - kolekcję odlewanych naczyń, elementy kuchni polowej, wyżymaczkę hydrauliczną czy sławną szablę „Ludwikówkę” – wymienia Konrad Otwinowski, kurator wystawy.

Ekspozycja jest dostosowana  do potrzeb osób głuchych. Na specjalnie przygotowanych ekranach prezentowany będzie opis treści w języku migowym.

Dodatkową atrakcją podczas wernisażu będzie pokaz zabytkowych motocykli SHL i samochodów z okresu PRL, zorganizowany przez grupę Kieleckie Klasyki Auto & Moto na dziedzińcu muzealnym.

ZOSTAW KOMENTARZ