Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Pracownicy kieleckiego Teatru otrzymali nagrody

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

KULTURA KIELCE

Pracownicy kieleckiego Teatru otrzymali nagrody

Kielce / 07 stycznia 2019 / Tekst

Siedmioro pracowników Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach otrzymało odznaczenia państwowe za zasługi dla kultury polskiej. Nagrody wręczyły wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek i wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka podczas niedzielnego wieczoru po jubileuszowej premierze „Widnokręgu" Wiesława Myśliwskiego w adaptacji Radosława Paczochy i reżyserii Michała Kotańskiego.

Brązowe Medale „Zasłużony Kulturze Gloria Artis" nadawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymali aktorzy Mirosław Bieliński, Stanisław Andrzej Cempura, Janusz Głogowski, Edward Janaszek, Joanna Kasperek-Artman oraz Dawid Żłobiński.

Wręczona została również odznaka honorowa „Zasłużony dla Kultury Polskiej” za szczególne osiągnięcia artystyczne i działalność kulturalną. Nagrodę tę przyznano Elżbiecie Pędzik, zastępcy dyrektora Teatru. Wicedyrektor placówki w tym roku świętuje 30-lecie pracy kieleckim teatrze. Z tej okazji otrzymała także jubileuszową nagrodę od marszałka województwa świętokrzyskiego, Andrzeja Bętkowskiego.

Podczas uroczystości na ręce dyrektora Teatru, Michała Kotańskiego swoje gratulacje przekazali także w imieniu samorządu województwa świętokrzyskiego marszałek Andrzej Bętkowski, pełnomocnik prezydenta Kielc Danuta Papaj oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru im. Stefana Żeromskiego reprezentowane przez prezesa Grzegorza Strzelczyka, wiceprezesa Marka Wołocha oraz członkinię Martę Bieńkowską.

Świętowanie jubileuszu 140-lecia Teatru trwało dwa dni. Paulina Drozdowska, rzecznik prasowy Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach mówi, że wszyscy pracownicy są bardzo zadowoleni z przebiegu uroczystości jubileuszowych. - Wszystko poszło zgodnie z planem, nie było żadnych niedociągnięć i wpadek, dopisali goście, a na uroczystej premierze obecny był autor "Widnokręgu" Wiesław Mysliwski, który był bardzo zadowolony i podkreślał, że spektakl jest wierny literze tekstu i zgodny z jego wizją.

ZOSTAW KOMENTARZ