Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Pożegnaliśmy Panią Ewę

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Pożegnaliśmy Panią Ewę

08 marca 2018 / Tekst

Na cmentarzu w Busku-Zdroju pożegnaliśmy aktorkę Teatru im. Stefana Żeromskiego Ewę Józefczyk. Zmarła miała 66 lat. Przez kilka lat współpracowała z diecezjalnym radiem, które wówczas nosiło nazwę Jedność.

 

Znaną i lubianą kielecką aktorkę pożegnała rodzina - dzieci, wnuki, przyjaciele i współpracownicy z Teatru Żeromskiego oraz widzowie i znajomi. Podczas Mszy św. pogrzebowej ks. Marian Fatyga - kapłan, który chrzcił Ewę Józefczyk już jako dojrzałą osobę - przypomniał jej zaangażowanie w pomaganie potrzebującym. Żyła dla drugiego człowieka - mówił ks. Fatyga.

Tak wspomina Panią Ewę ks. Marian Fatyga:

Ewa Józefczyk była wieloletnią aktorką Teatru im. Stefana Żeromskiego. Była absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Grała w toruńskim Teatrze im. Horzycy i rzeszowskim Teatrze im. Siemaszkowej. Następnie, w 1982 roku dołączyła do zespołu kieleckiej sceny dramatycznej.

W ostatnich latach Ewę Józefczyk mogliśmy oglądać w takich spektaklach jak „Mężczyzna wart zachodu”, „Hotelowe manewry”, „Jakiś i Pupcze” czy „Hemar. Poeta przeklęty”. Aktorka występowała także w spektaklach Teatru Telewizji i w serialach. Pojawiła się również w filmie „Wyklęty” Konrada Łęckiego.

ewa

Ewa Józefczyk (fot. Teatr im. Stefana Żeromskiego)

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna