Dąbrowa 750x200

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Powstał musical inspirowany Biblią

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
online button

KULTURA KIELCE

Powstał musical inspirowany Biblią

Kielce / 28 lutego 2018 / Tekst

Na dużej scenie Kieleckiego Centrum Kultury odbyła się premiera musicalu pt. „Ozeasz. Historia niemożliwej rodziny”. To druga z trzech części muzycznych widowisk, dla których inspiracją stała się Biblia. Autorką scenariusza i tekstów piosenek jest Zuzanna Ferenc-Warchałowska. Muzykę skomponował Wojciech Armata a całość wyreżyserował Michał Ośka, tancerz Kieleckiego Teatru Tańca. Na scenie wystąpili m.in. studenci i absolwenci Instytutu Edukacji Muzycznej UJK. W jednej z ról zobaczyliśmy aktorkę „Kubusia” Agatę Sobotę.

„Ozeasz” to opowieść kierowana do młodzieży i dorosłych. Skupia się na problematyce rozpadu rodziny, schodzenia na złą drogę oraz nieprzemyślanych decyzji, za które trzeba ponieść odpowiedzialność. Scenariusz spektaklu nie mówi tylko o kłopotach w życiu osobistym. Pokazuje też, że można je przezwyciężyć.

Musical Zuzanny Ferenc-Warchałowskiej jest współczesną sztuką w luźny sposób nawiązującą do Starego Testamentu. - Imiona bohaterów Gomer i Ozeasz sugerują biblijne nawiązania. W piosenkach też usłyszymy kilka cytatów z Pisma Świętego – mówi autorka scenariusza. - Spektakl jest zachętą do odnowienia relacji, do przebaczenia i niesienia sobie nawzajem pomocy – dodaje.

Powstaje już ostatnia część trylogii pt. „Amos. Historia niemożliwego miasta”. Widowisko będzie nawiązywało do dzisiejszych Kielc.

Zobacz zdjęcia ze spektaklu.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna