Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Pomoc przez zabawę. Trzeci Bal Charytatywny

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Pomoc przez zabawę. Trzeci Bal Charytatywny

Kielce / 08 lutego 2019 / Tekst

Trzeci Bal Charytatywny pod hasłem „Włącz serce” odbędzie się już 23 lutego w Studenckim Klubie Wspak. To doskonała okazja nie tylko do dobrej zabawy, ale również na wsparcie osób potrzebujących pomocy.

– Pomysł na bal zrodził się podczas jednego ze spotkań wspólnoty „Zarażę Cię Bogiem” działającej przy parafii pw. św. Wojciecha w Kielcach. Stwierdziliśmy wówczas, że warto byłoby się spotkać w nieco szerszym gronie i stąd wziął się pomysł na zorganizowanie takiego wydarzenia. Chcieliśmy jednocześnie by impreza miała głębszy sens, niż jedynie sama zabawa, dlatego poprzez jego organizację postanowiliśmy włączyć się w pomoc potrzebującym – tłumaczy  Dominika Tekiel-Piskulak, współorganizator Balu Charytatywnego.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20. Organizatorzy przewidują ok. 150 osób. Oprawę zapewni i całą zabawę poprowadzi znany wodzirej Marcin Brodziński. – Chcemy się bawić, tańczyć i śpiewać, ale również pomagać. Zaplanowana jest więc licytacja wielu przedmiotów. Mamy płyty, dzieła, prace ręczne, ale także autografy aktorów i sportowców, w tym m.in. polskich skoczków narciarskich. Wszystko robimy charytatywnie, ale możemy liczyć na wsparcie dużej liczby osób. Cieszymy się, że dobroć jest obecna w dzisiejszych czasach. Pomimo tego, że jest nienamacalna to sprawia nam radość – dodaje Dominka Tekiel-Piskulak. Organizatorzy zapraszają na bal osoby w każdym wieku. – Obowiązkowe jest karnawałowe nakrycie głowy i strój wieczorowy, żeby poczuć ducha karnawału. Zachęcamy do zabrania czegoś smacznego na wspólny stół. Minimalna cegiełka uprawniająca do udziału w wydarzeniu wynosi 20 złotych. W tej chwili trwa przedsprzedaż biletów. Szczegóły na naszej stronie internetowej zarazeciebogiem.pl. Zgłoszenia do 22 lutego – informuje.

Zebrana podczas tegorocznego balu kwota zostanie przeznaczona na Franciszkańskie Centrum Profilaktyki i Leczenia Uzależnień San Damiano w Chęcinach.

wlacz serce2019

ZOSTAW KOMENTARZ