Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»"Pod adresem marzeń" czyli przy Dużej 9. W sobotę premiera w "Kubusiu"

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

"Pod adresem marzeń" czyli przy Dużej 9. W sobotę premiera w "Kubusiu"

Kielce / 09 stycznia 2019 / Tekst

Do historii siedziby Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach nawiązuje najnowszy spektakl „Pod adresem marzeń”, którego premierę będzie można zobaczyć już w najbliższą sobotę. Nową sztukę w "Kubusiu" przygotował czesko-polski duet reżysera Marka Zákostelecký’ego  i dramatopisarki Elżbiety Chowaniec.

"Pod adresem marzeń" to pełna ciepła i humoru opowieść inspirowana prawdziwą oraz niezwykle ciekawą historią budynku Teatru „Kubuś”. - Ten spektakl jest pewnego rodzaju hołdem ku pamięci i przywołaniem tego, co tu się wydarzyło - mówi Robert Drobniuch, dyrektor "Kubusia".

Podkreślił, że budynek, w którym mieści się obecnie teatr jest wyjątkowy dla miasta. - Już w XIX wieku powstał tutaj Hotel Europejski, w tym kompleksie mieściła się też sala widowiskowa na 400 miejsc, przyjeżdżały zespoły z całego kraju i prezentowały swoje spektakle. W międzyczasie w tym samym budynku było jeszcze przedwojenne kino i magazyn rybny.

Reżyserem spektaklu jest pochodzący z Czech Marek Zákostelecký, a scenariusz do niego stworzyła Elżbieta Chowaniec, czyli duet znanych już w Kielcach z realizacji sztuki „Dziadki, dziatki”.

- Inspirowaliśmy się materiałami dokumentalnymi i od nich wychodziliśmy. To, co jest rzeczywiście zaskakujące, to że gdzieś poruszając się w naszej wyobraźni często poszukujemy egzotyki i jakichś niesamowitości i nikt się nie spodziewa, że są one tuż za drzwiami. Stwierdziliśmy, że skoro Kielce są dla nas tak niesamowite, to powinniśmy pójść tam, gdzie nas prowadzi historia - tłumaczy Elżbieta Chowaniec.

Na scenie w rolach głównych pojawią się Anna Domalewska, Ewa Lubacz, Małgorzata Sielska, Michał Olszewski, Andrzej Kuba Sielski, Andrzej Skorodzień i Błażej Twarowski.

Premiera odbędzie się w najbliższą sobotę, tj. 12 stycznia o godzinie 17. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od lat 7.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna