Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Płyta w przygotowaniu. „Magda, co z tego, że dobrze śpiewasz...”

czwartek, 22 marca 2018 13:11 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Aktorka związana z Teatrem „Kubuś” Magdalena Daniel kończy przeszło dwuletnie prace nad debiutancką płytą pt. „Poetic syntetic”. Na krążek Magdy Daniel trafi osiem piosenek, które powstały w oparciu o teksty Haliny Poświatowskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Antoniego Słonimskiego czy związanej z Kielcami Sylwii Gawłowskiej.

W internecie już można znaleźć dwa utwory pt. „Wicher legł” w „W futrze kota”, które mają trafić na płytę Magdaleny Daniel. Jak przyznaje artystka cały materiał już został nagrany, a udało się to dzięki metodzie prób i błędów. - Zawsze myślałam co zmienić w danym utworze, co w nim poprawić i odkładałam go na potem. Wracałam do niego po kilku miesiącach i myślałam „dobrze jest, o to chodziło!”. To było zaskakujące. Po prostu potrzebowałam dystansu – mówi Magda Daniel. - A wszystko zaczęło się od tego , że moja nauczycielka śpiewu powiedziała mi „Magda, co z tego, że dobrze śpiewasz, skoro nikt o tym nie wie...”. Pomyślałam, że trzeba to zmienić – wspomina aktorka i wokalistka.

Artystka w swoich piosenkach zainspirowała się twórczością znanych i tych mniej znanych poetów. - To będzie poezja śpiewana, która jest bardzo współczesna. Usłyszymy brzmienia różnorodne, elektroniczne. Muzykę stworzyli kompozytorzy teatralni, więc będzie ona naprawdę interesująca – zapowiada Magda Daniel. Pracę twórczą wspomogli także lokalni twórcy. Na przykład w jednym z teledysków możemy zobaczyć Joannę Kęćko, również aktorkę kieleckiego „Kubusia”.

Na portalu croudfundingowym polakpotrafi.pl prowadzona jest zbiórka funduszy na dokończenie płyty i jej wydanie. Przed planowanym zakończeniem zbiórki udało się zebrać tyle ile potrzebowała artystka, czyli 5 tysięcy złotych. Jeśli na koncie pojawią się dodatkowe pieniądze, artystka przekaże je na rzecz wolontariuszy działających w grupie „Kundel Bury z Wiejskiej Dziury”, która wspiera adopcje bezdomnych zwierząt.

Teraz, marzeniem Magdy Daniel jest wypuszczenie płyty w czerwcu.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO