Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Piłkarze obejrzą "Czeski dyplom"

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Piłkarze obejrzą "Czeski dyplom"

Kielce / 12 października 2018 / Tekst

Teatr im. Stefana Żeromskiego zaczyna współpracę z klubem Korona Kielce. Część drużyny, na czele z kapitanem Bartoszem Rymaniakiem, pojawi się na spektaklu "Czeski dyplom" otwierającym I Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny. Początek festiwalu już w najbliższy poniedziałek.

"Czeski dyplom" jest produkcją Teatru im. Jana Kochanowskiego z Opola. Inspiracją do jego powstania były reportaże Mariusza Szczygła. Spektakl jest próbą spojrzenia na czechosłowacką historię XX wieku poprzez opowieść o kilku niezwykłych postaciach z jej kultury i polityki. Krótkie historie, ledwie okruchy biografii, pokazują czeski świat i jego skomplikowaną historię w różnych, często tragikomicznych barwach.

Przypomnijmy, że w związku z tym, że jest to pierwszy spektakl festiwalowy, Teatr ogłosił specjalną promocję na bilety. Widzowie, którzy kupią je w piątek i sobotę zapłacą za nie tylko 10 złotych.

Pracownicy Teatru zapowiadają, że wizyta piłkarzy na przedstawieniu to początek współpracy między Teatrem a klubem Korona Kielce.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna