Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Światło na wystawie

Kielce / 07 listopada 2018 /

Czy można zaprojektować światło i jakie pomysły na opowiedzenie o tym zjawisku mają dizajnerzy będzie można dowiedzieć się podczas oglądania wystawy "Spektrum światła. Dizajn i fotony", która będzie dostępna dla zwiedzających od najbliższego piątku w galerii głównej Instytutu Dizajnu w Kielcach. Będzie to pierwsza tego typu ekspozycja w Polsce.

Alicja Majewska z Włodzimierzem Korczem, Perfect i Ira wystąpią w najbliższym czasie w Kieleckim Centrum Kultury oraz Filharmonii Świętokrzyskiej. Koncerty odbędą się w ramach cyklu "Gwiazdy na jesień Kielce".

Spektakl "Ciemności..." najgłośniejszej pary twórców teatralnych w Polsce, Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego będzie można obejrzeć w dniach 3 i 4 listopada w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Tematem sztuki jest problem obcości  we współczesnym, korporacyjnym świecie.

Kielce będą w najbliższą niedzielę kolejnym przystankiem na jesiennej trasie koncertowej Varius Manx i Kasi Stankiewicz. Artyści zagrają w Kieleckim Centrum Kultury i będą promować album "ENT".

Dziewięć spektakli z różnych miast Polski będzie można obejrzeć podczas XVIII Przeglądu Teatrów Alternatywnych, który odbędzie się od 2 do 4 listopada w kieleckiej Bazie Zbożowej. Wydarzenie uzupełni kilka imprez towarzyszących. Organizatorem przeglądu jest Stowarzyszenie Artystyczne "Ecce Homo".

30 października w Filharmonii Świętokrzyskiej odbędą się zaduszki muzyczne poświęcone ludziom kultury - muzykom i pracownikom, którzy wpisali się w historię tej instytucji.

Prawie trzy tysiące tancerzy z 35 krajów świata, w tym prawie 400 z samej Polski bierze udział w Mistrzostwa Świata IDO Hip Hop Break Dance i Electric Boogie, które odbywają się od wtorku w Hali Legionów w Kielcach. Uczestników wspiera około tysiąca osób towarzyszących, a ich zmagania obejrzało kilkanaście tysięcy widzów.

 

W Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach rozpoczęły się warsztaty w ramach projektu „Wczytuję sztukę”. Podczas zajęć młodzież poznaje tajniki teatru i pracuje nad tekstem tak samo, jak aktorzy nad rolami, które dostają w teatrze.

 

"Pokojowy patriotyzm" to tytuł najnowszej wystawy, którą z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowało Muzeum Wsi Kieleckiej. Ekspozycję można oglądać w Dworku Laszczyków w Kielcach.

46 filmów dokumentalnych z całej Polski będzie można zobaczyć w ciągu pięciu dni tegorocznej, 24 edycji Festiwalu Form Dokumentalnych "Nurt", który odbędzie się w dniach od 19 do 23 listopada w Kieleckim Centrum Kultury. Pokazom będzie towarzyszył maraton filmowy poświęcony zmarłym wybitnym twórcom form dokumentalnych oraz warsztaty filmowe z Krzysztofem Miklaszewskim, pomysłodawcą festiwalu.

 

„Tym razem przyjdź bez dzieci”. W taki sposób Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaprasza na spektakl „Dziady po Białoszewskim” w reżyserii Anny Retoruk. Sztukę o jednym z najwybitniejszych polskich poetów w ramach funkcjonującej w „Kubusiu” Sceny dla Młodzieży i Dorosłych będzie można obejrzeć w najbliższy piątek i sobotę o godzinie 18.

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach przygotował ofertę promocyjną dotyczącą zagranicznych spektakli festiwalowych – „My/Oni" z Węgier oraz „Màtrii" z Hiszpanii, które zostaną wystawione podczas I Kieleckiego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego.

Konkurs dla pasjonatów fotografii i historii "Niepodległa w obiektywie" proponuje z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach. Zdjęcia należy przesyłać do końca października, a zwycięzcy zostaną wyłonieni w głosowaniu internetowym na początku listopada.

Spektakl "Gniazdo" autorstwa Marii Wojtyszko w reżyserii Roberta Drobniucha, którego premiera odbyła się w ubiegłą niedzielę, został zakwalifikowany do pierwszego etapu 25. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” wystąpi na XXV Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek "Spotkania" w Toruniu. Kieleccy artyści w najbliższy czwartek zaprezentują sztukę "Dwie wyspy" w reżyserii Darii Wiktorii Kopiec.

Piłkarze obejrzą "Czeski dyplom"

Kielce / 12 października 2018 /

Teatr im. Stefana Żeromskiego zaczyna współpracę z klubem Korona Kielce. Część drużyny, na czele z kapitanem Bartoszem Rymaniakiem, pojawi się na spektaklu "Czeski dyplom" otwierającym I Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny. Początek festiwalu już w najbliższy poniedziałek.

Spektakl „Czeski dyplom" w reżyserii Piotra Ratajczaka zainauguruje w najbliższy poniedziałek I Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny. W związku z tym, że jest to pierwszy spektakl festiwalowy, teatr oferuje bilety w specjalnej cenie 10 złotych. Promocja obowiązuje tylko w piątek i sobotę.

W sobotę na scenie Teatru im. Stefana Żeromskiego odbędzie się premiera komedii w reżyserii Jerzego Bończaka "Szalone nożyczki". Jak zapowiada reżyser, duży wkład w sztukę będzie miała publiczność, od której będzie zależał przebieg akcji .

"Gniazdo" - nowa sztuka w "Kubusiu"

Kielce / 09 października 2018 /

Rycerskie zmagania Lecha, Czecha i Rusa będą tematem nowej sztuki Marii Wojtyszko pt. "Gniazdo" w reżyserii Roberta Drobniucha, której premiera odbędzie się w najbliższą niedzielę w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach. Jest to druga nowość w rozpoczętym niedawno sezonie artystycznym.

Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny

świętokrzyskie / 04 października 2018 /

Muzeum Wsi Kieleckiej bierze udział w akcji Polskiej Organizacji Turystycznej "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny". W weekend od 5 do 7 października zostaną obniżone ceny biletów wstępu do obiektów o 50 procent.

Projekt "Ojczyzny" na finiszu

Kielce / 03 października 2018 /

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach podsumował realizowany od wakacji projekt "Ojczyzny". Efektem końcowym przedsięwzięcia jest krótki film dokumentalny oraz publikacja, która może posłużyć nauczycielom i pedagogom z kieleckich placówek szkolno-wychowawczych jako przykład tzw. "dobrych praktyk" integracyjnych.

Nadchodzący weekend będzie upływał pod hasłem „Kultura 60+”. Od piątku do niedzieli seniorzy będą mogli za darmo lub z dużymi zniżkami odwiedzić placówki kulturalne i skorzystać ze specjalnie przygotowanych ofert.

Teatr dla każdego

Kielce / 27 września 2018 /

Bezpłatny dostęp do wydarzeń artystycznych kieleckiej sceny będzie możliwy w ramach projektu "Teatr w zasięgu". W przedsięwzięciu biorą udział  Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru im. Stefana Żeromskiego oraz Teatr Żeromskiego w Kielcach.

Trzynaście koncertów symfonicznych, trzy kameralne i cztery familijne, zaplanowano na najbliższe trzy miesiące w Filharmonii Świętokrzyskiej. Inauguracja nowego sezonu odbędzie się w 28 września.

Strona 6 z 55

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna