Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Zespół "Bartek Szu&Fajne Dziewczyny" wystąpi w najbliższy piątek na dziedzińcu Filharmonii Świętokrzyskiej. To już kolejna impreza z cyklu "Lato w Filharmonii".

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach zaprasza młodzież w wieku od 12 do 18 lat do udziału w inscenizowanym czytaniu sztuki „Strajk Buziaków” Camille’aReberteza. Wydarzenie odbędzie się w ramach IV Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra!Art!

Jodły już rozdane

Kielce / 22 lipca 2018 /

Zespół Tańca Rewiowego „Da Capo Al Fine” z Pucka i Władysławowa zdobył Grand Prix 45 Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Do uczestników imprezy trafiło łącznie 57 statuetek, które przyznano w 25 kategoriach.

 

Aga Zaryan, pierwsza dama polskiego jazzu, wystąpi w koncercie pt. "Umiera piękno", który odbędzie się 4 sierpnia w dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich. Impreza odbędzie się w ramach projektu realizowanego w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

ROCKowy rekord pobity

Kielce / 19 lipca 2018 /

Utwór "Kocham Wolność" autorstwa Bogdana Łyszkiewicza zagrało i zaśpiewało dzisiaj na kieleckim Rynku 131 wykonawców tworząc "Największy Zespół ROCKowy". Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach 45. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej i odbyło się w Kielcach po raz trzeci.

 

Koncertu "Aniołowo" w wykonaniu artystów z Krakowa i Warszawy będzie można posłuchać w najbliższą niedzielę w plenerze przed Kieleckim Centrum Kultury. Impreza odbędzie się w ramach cyklu "Trasy Sztuki", który potrwa do końca wakacji.

Wykład o porcelanie

Kielce / 18 lipca 2018 /

Już w najbliższą niedzielę w Izbie Stołowej Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach odbędzie się wykład poświęcony najsłynniejszym porcelanowym serwisom. Połączony on będzie z prezentacją slajdów poprowadzoną przez Magdalenę Silwanowicz z Działu Rzemiosła Artystycznego.

„Początki fotografii w Kielcach”  to tytuł wystawy, którą można oglądać w dolnym holu Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

Muzyki operetkowej, musicalowej i filmowej będzie można posłuchać w najbliższy piątek na dziedzińcu Filharmonii Świętokrzyskiej, gdzie odbędzie się koncert "Kiedy usta milczą...". Przed publicznością wystąpi zespół  Futyma Qintet z Wałbrzycha.

Znane i lubiane piosenki harcerskie zostały wyśpiewane przez kilka pokoleń uczestników Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej podczas Koncertu Międzypokoleniowego, który odbył się dziś po południu na kieleckim Rynku. W śpiew chętnie włączali się zarówno młodsi, jak i starsi kielczanie.

 

Każdy kto otrzyma bezpłatne zaproszenie, będzie mógł wziąć udział w koncercie galowym, który odbędzie się 29 lipca w Amfiteatrze Kadzielnia w ramach trzeciej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej "Alleluja czyli Happy Day". To niezwykle radosne wydarzenie odbędzie się już za dwa tygodnie.

"Harcerskie sto lat" to tytuł wystawy, którą można oglądać od dzisiaj w Bibliotece Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach. Materiały znajdujące się na ekspozycji pochodzą ze zbiorów biblioteki oraz kolekcji Danuty i Andrzeja Rembalskich.

 

Strona 10 z 99

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna