Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
online button

KULTURA KIELCE

Gościnne spektakle, warsztaty i spotkania w przestrzeni miejskiej. Tak upłynie ostatni weekend z Wakacyjnym Festiwalem Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! W tę sobotę o godzinie 11 zobaczymy dwie inscenizacje dla dzieci. Teatr Guliwer z Warszawy zaproponuje „Traktat o wykradaniu owoców”, a Teatr Miniatura z Gdańska sztukę pt. „Kasieńka”.

Bilet za krew

Kielce / 24 sierpnia 2017 /

Fundacja Gospodarcza Euro-Partner, która w piątek 1 września w Amfiteatrze Kadzielnia organizuje koncert pt. „Halo tu Kielce, Halo tu Świętokrzyskie – u Pigwy na imieninach” przekazała do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa 300 biletów na tę imprezę.

Aktorzy wracają do gry

Kielce / 23 sierpnia 2017 /

W tę sobotę 26 sierpnia Teatr imienia Stefana Żeromskiego otwiera nowy sezon artystyczny. Na start zobaczymy lekką i groteskową sztukę pt. „Zabić celebrytę” według tekstu Radosława Paczochy. Spektakl wszedł do repertuaru kieleckiej sceny jeszcze przed wakacjami. Teraz zmienia się odtwórca roli Jasona Tavernera, głównego bohatera opowieści. Poprzednio wcielał się w niego reżyser Gabriel Gietzky, który postanowił zastąpić kontuzjowanego Andrzeja Platę.

Powalczą o Złoty Pieróg

Bobrza/gm. Miedziana Góra / 23 sierpnia 2017 /

Tysiące pierogów z nadzieniem jakiego tylko dusza zapragnie, występy artystyczne i dyskoteka pod gwiazdami. W niedzielę, 3 września gmina Miedziana Góra zaprasza do Bobrzy na 6. Święto Pieroga Świętokrzyskiego.

Rolnicy z okolic Kielc podziękują na tegoroczne plony. W tę niedzielę 27 sierpnia na terenie gminy Łagów odbędą się dożynki powiatu kieleckiego. Uroczystość rozpocznie Msza święta o godzinie 12.30 w kościele pod wezwaniem świętego Michała Archanioła w Łagowie.

Wykonane z drutu zbrojeniowego i oplotu igielitowego elementy wyposażenia domu zobaczymy na mini-wystawie Instytutu Dizajnu pt. „Spaghetti meble”. Obiekty takie jak leżaki, taborety, gazetniki czy lampy pochodzą sprzed kilku dekad i wyplecione zostały przez anonimowych projektantów. Tak zwane „drutoplastiki” kiedyś były bardzo popularne.

Trwa 3. Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!. W tę sobotę o godzinie 11 imprezę rozpoczną warsztaty dla rodziców i pedagogów. Następnie o 15 na scenie Teatru „Kubuś” zobaczymy spektakl Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu pt. „Blisko”. O 18 zaś rozpocznie się pokaz filmów krótkometrażowych dla widzów od 12 roku życia.

Fiat 128 Sport, Mustang, rekonstrukcja papieskiego pojazdu PAPAMOBILE oraz wszystkie najważniejsze samochody czasów PRL. Między innymi takie pojazdy zobaczymy podczas 11. Świętokrzyskiego Zlotu Motocykli i Pojazdów, który odbędzie się w tę niedzielę w Parku Etnograficznym w Tokarni. Impreza wystartuje o godzinie 10.

Teatr w pociągu

Kielce/Sandomierz / 18 sierpnia 2017 /

Teatr imienia Stefana Żeromskiego przeniesie się... do kolejarzy. Ale tylko na chwilę. W tę niedzielę 20 sierpnia, pracownicy instytucji, będą towarzyszyli osobom podróżującym porannym pociągiem z Kielc do Sandomierza. Pasażerowie będą mogli wziąć udział w quizach i przy okazji sprawdzić swoją wiedzę o kieleckiej scenie dramatycznej. Do zgarnięcia będą między innymi zniżki na bilety na spektakle.

Hity twórców brazylijskiej muzyki rozrywkowej zabrzmią na dziedzińcu koncertowym Filharmonii Świętokrzyskiej. W ramach letniej serii imprez tej instytucji wystąpi kielecki zespół Nova Bossa, który porusza się w klimatach przyjemnych brzmień mających korzenie za Oceanem Atlantyckim.

Kielce zagrają w teledysku góralsko-amerykańskiej grupy muzycznej. Zespół Megitza Trio, który czerpie z folkowych brzmień rejestrował w stolicy regionu zdjęcia do klipu do piosenki pt. „Władcy marzeń”. Muzycy zajrzeli między innymi na Rynek oraz ulicę Sienkiewicza.

Instytut Dizajnu przyjął na letnie praktyki trzy studentki wzornictwa z uczelni School of Form w Poznaniu. Młode artystki szlifują swoje umiejętności w pracowni ceramicznej pod okiem Marty Dachowskiej z IDK. W wyniku zajęć powstaną ceramiczne naczynia.

Wernisaż plus koncert

Kielce / 16 sierpnia 2017 /

„Trzy. Czas dla niej”, czyli połączenie wernisażu prac artystycznych z koncertem. To propozycja kulturalna Domu Środowisk Twórczych na ten czwartek 17 sierpnia. W ogrodzie Pałacyku Zielińskiego od godziny 17.33 obejrzymy obrazy czy fotografie Klaudyny Kozieł, Pauliny Krzysztofek i Mariki Śliwy. Natomiast o godzinie 19.33 rozpocznie się koncert zespołu Megitza Trio, który w swoich utworach wykorzystuje połączenia różnych gatunków muzycznych.

Temperament, pasja i namiętność – takie słowa możemy zestawić z tańcem flamenco ale i ze spektaklem jaki w najbliższą niedzielę wystawiony zostanie w stolicy województwa świętokrzyskiego. W tę niedzielę na placu przy Kieleckim Centrum Kultury w ramach serii letnich koncertów Tarasy Sztuki zobaczymy taneczno-muzyczne widowisko pod tytułem "Corazon Flamenco". Młodzi artyści zaprezentują nam połączenie różnych brzmień.

Strona 9 z 62

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna