online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA
online button
online button

KULTURA KIELCE

W holu głównym Wojewódzkiego Domu Kultury społecznicy z nieformalnej grupy „Kwiatki w betonie” prezentują wystawę fotograficzną pt. „Moje miejsce/wspólna przestrzeń”. Jest ona podsumowaniem pleneru, który jesienią odbył się w podkieleckiej Wiśniówce. Brali w nim udział podopieczni miejscowej świetlicy oraz fotografowie ze stolicy regionu.

W ten czwartek 18 stycznia w Młodzieżowym Domu Kultury rozpocznie się 5. Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek „Gloria”. W trzydniowych przesłuchaniach weźmie udział około 190 podmiotów wykonawczych. To w sumie 240 utalentowanych muzycznie młodych osób z różnych stron Polski. Uczestnicy przyjadą z takich miast jak Tarnów, Lublin, Katowice czy Wrocław.

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski i dziennikarz Tomasz Natkaniec znów opowiadali o swojej książce pt. „Małgorzata idzie na wojnę”. Spotkanie z autorami opowieści odbyło się w Przystanku Historia Instytutu Pamięci Narodowej. Uświetnił je wybitny aktor filmowy i teatralny Jan Nowicki, który odczytał fragmenty książki.

Nietypową wystawę estońskich rękawiczek prezentuje Muzeum Dialogu Kultur. Zobaczymy na niej wzorzyste elementy tej części garderoby z różnych epok. Dowiemy się także o symbolicznym znaczeniu rękawiczek dla Estończyków.

Ruszają zapisy na GEO-Ferie

Kielce / 15 stycznia 2018 /

Od 13 lutego, w ramach wydarzenia ,,GEO-ferie’’ w Centrum Geoedukacji odbywać się będą specjalne warsztaty geologiczne skierowane do osób indywidualnych i grup zorganizowanych. To już siódma edycja zimowych spotkań z geologią świętokrzyską. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję poznać odpowiedzi na wiele zagadek, wcielając się w role geo-badaczy tajemnic ziemskich. Zbadają przepuszczalność skał, dowiedzą się co interesującego kryje w sobie woda, poznają ciekawostki dotyczące Układu Słonecznego a także będą tworzyć własną makietę dna morza dewońskiego, przy wykorzystaniu materiałów plastycznych.

Teatr im. Stefana Żeromskiego zaprezentował nową sztukę pt. „Ciemności”. Spektakl powstał na podstawie opowiadania „Jądro ciemności” Josepha Conrada. Scenariusz napisał Paweł Demirski a wyreżyserowała go Monika Strzępka. Najnowsze dzieło kieleckich i warszawskich artystów możemy zaliczyć do udanych i godnych polecenia.

Aleję Sław w Kielcach uzupełnił wizerunek fotografika Pawła Pierścińskiego, artysty ważnego zarówno dla regionu, jak i całego kraju. Popiersie wykonane przez cenionego rzeźbiarza Sławomira Micka zostało oficjalnie zaprezentowane. W odsłonięciu pomnika wzięli udział przyjaciele zmarłego niedawno artysty, jego rodzina oraz kielczanie ceniący twórczość Pierścińskiego.

Kielecki Teatr Tańca przygotowuje nowy wieczór premier pod tytułem „Zza moich oczu”. To widowisko składające się z trzech choreografii. Każdą z nich przygotował inny artysta. Premiera planowana jest na początek lutego.

Koncert karnawałowy odbędzie się dziś wieczorem (12.01) w Filharmonii Świętokrzyskiej. Mezzosopranistka oraz muzycy orkiestry symfonicznej przypomną tańce i arie z oper oraz operetek. Usłyszymy utwory znanych kompozytorów.

W Przystanku Historia kieleckiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej odbędzie się spotkanie z autorami książki pt. „Małgorzata idzie na wojnę” Wojciechem Lubawskim oraz Tomaszem Natkańcem. Opowieść inspirowaną historią będziemy wspominać we wtorek 16 stycznia o godzinie 17. Wybrane fragmenty odczyta aktor Jan Nowicki.

W Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach odbędzie się 5. Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek „Gloria”. Przesłuchania uczestników konkursu odbędą się w dniach 18-20 stycznia. O laury powalczy w sumie prawie 190 podmiotów wykonawczych,w tym solistów i zespołów.

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach w najbliższy weekend zaprezentuje nowy spektakl pt. „Ciemności”. Sztuka inspirowana jest opowieścią „Jądro ciemności” Josepha Conrada. Tekst napisał Paweł Demirski. Reżyserią zajęła się Monika Strzępka.

Wystawa w bibliotece

Kielce / 10 stycznia 2018 /

W filii Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Okrzei w Kielcach pojawiła się nowa wystawa fotograficzna. Ekspozycja pod tytułem „Kolorowy Świat Dzieci” przedstawia najmłodszych podopiecznych Stowarzyszenia Bezpieczny Dom.

Sprawdziliśmy, co ciekawego przygotowało dla mieszkańców miasta Kieleckie Centrum Kultury. Okazało się, że w najbliższych tygodniach na scenach instytucji nie zabraknie gwiazd. Wystąpi między innymi Stanisława Celińska oraz Renata Przemyk.

Strona 9 z 74

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna