Na antenie: Party Mix Przebojów
Mateusz Sośnicki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA

Na antenie: Party Mix Przebojów
Mateusz Sośnicki
online button
online button

KULTURA KIELCE

Nowoczesne mieszkanie ale urządzone w stylu lat 50. i 60. ubiegłego wieku. Taką aranżację wnętrza zobaczymy na nowej wystawie Instytutu Dizajnu pod hasłem „Retrospekcje. Polski design początku XXI wieku”. Na ekspozycję składają się produkty współczesnych firm, rzemieślników tworzących małe, początkujące marki.

Nowości w BWA

Kielce / 10 listopada 2017 /

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach przygotowało trzy nowe wystawy. Ich wernisaż odbędzie się w ten piątek (10 listopada) o godzinie 18.

Teatr Alter Ego działający przy internacie Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Szermentowskiego wraz z gośćmi zapraszają na happening poświęcony zbrodniom wojennym w Polsce. Inscenizacja pt. „Świat Terroru - nie dla Totalitaryzmu” powstała na podstawie oryginalnego dziennika pana Bolesława Wierzchowskiego. Sztukę zobaczymy dziś (9 listopada) o godzinie 18.30.

Opera w filharmonii

Kielce / 09 listopada 2017 /

Operę komiczną o miłości, podstępnej intrydze i próbie wierności wystawi Filharmonia Świętokrzyska w Kielcach. Instytucja przygotowała widowisko pt. „Cosi fan tutte”, do którego muzykę skomponował Mozart. Nowa interpretacja klasycznego dzieła w reżyserii Ryszarda Cieśli powstała we współpracy tutejszej orkiestry symfonicznej ze studentami Instytutu Edukacji Muzycznej UJK i Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

Instytut Pamięci Narodowej zaprezentował I tom z Serii Świętokrzyskiej pt. „Dzienniki, wspomnienia, pamiętniki, listy”. Książka powstała w ramach projektu realizowanego przez Archiwum Diecezjalne w Kielcach, Archiwum Państwowe w Kielcach, Delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach, Muzeum Historii Kielc, Muzeum Narodowe w Kielcach, Bibliotekę Uniwersytecką Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Witolda Gombrowicza w Kielcach.

17. Przegląd Teatrów Alternatywnych rozpocznie się w ten piątek 10 listopada. Kilkudniową imprezę kulturalną od lat organizuje Teatr Ecce Homo. W tym roku zobaczymy kilka spektakli i nie tylko. Pierwszy wieczór będzie pełen wrażeń.

Sztuka ludowa i religijna

Kielce / 08 listopada 2017 /

Wystawę pokonkursową Współczesnej Ludowej Sztuki Religijnej obejrzymy w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana. Na ekspozycji znalazło się kilkadziesiąt prac twórców nagrodzonych i wyróżnionych w 44. odsłonie konkursu. Zainspirowani sztuką ludową artyści przedstawiali wizerunki świętych czy sceny znane z przypowieści.

Kultowa komedia od dekad wystawiana na krajowych i zagranicznych scenach teatralnych zagości również w Kielcach. W niedzielę 26 listopada o godzinie 19 na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach zobaczymy spektakl pt. „Szalone nożyczki” według tekstu Paula Portnera i w reżyserii Jakuba Ehrlicha. Uwielbiane przez widzów widowisko wystawiane jest na całym świecie od ponad 50 lat i nie bez powodu znalazło się księdze rekordów Guinnessa, jako najdłużej wystawiana sztuka w Stanach Zjednoczonych.

Galeria Wieża Sztuki otworzyła wystawę malarstwa autorstwa Jacka Frąckiewicza. Obrazy, które zobaczymy ocierają się o niedopowiedzenia. Z jednej strony wywołują uśmiech, z drugiej zmuszają do przemyśleń.

Widowisko w dwóch aktach przygotowuje Kielecki Teatr Tańca. W listopadzie artyści zaprezentują nowy spektakl pod tytułem „Zobacz jazz. Hymn of Life & Golden Ages”. Przybliży on widzom kulturę tańca jazzowego, który ma wiele odmian i ciekawą historię. - Chcemy też pokazać, że jazz jest to styl tańca, który jest nam bliski, kulturze słowiańskiej, bo jest bardzo energiczny, żywy. Jest tam także pierwiastek relacji damsko-męskich, przekomarzania się – mówi Elżbieta Pańtak, dyrektorka Kieleckiego Teatru Tańca.

Początkujący artyści i ci z wyrobioną marką na jednej wystawie. Ośrodek Kultury „Ziemowit” otworzył sezon artystyczny wystawą pod hasłem „Kolory muzyki”. Prezentowane obrazy i fotografie ukazują przenikający się świat barw i brzmień.

Z sandomierskich atrakcji skorzystamy w ten weekend po obniżonych cenach. W ramach akcji promującej Królewskie Miasto wezmą udział muzea, galerie, restauracje oraz hotele. Wydarzenie ma ożywić ruch turystyczny jesienią, zintegrować lokalną społeczność oraz zaprezentować najlepsze towary i usługi, jakie możemy znaleźć w Sandomierzu.

Wystawa w Wieży Sztuki

Kielce / 02 listopada 2017 /

Galeria Wieża Sztuki przygotowuje nową wystawę malarstwa autorstwa Jacka Frąckiewicza. Obrazy, które zobaczymy ocierają się o niedopowiedzenia. Z jednej strony wywołują uśmiech, z drugiej zmuszają do przemyśleń.

Jak co roku Pałacyku Zielińskiego organizuje Zaduszki Jazzowe. Dwudniowa impreza rozpocznie się w sobotę 4 listopada o godzinie 17. Pierwszy wieczór upłynie pod znakiem koncertów akordeonisty Tadeusza Rachonia, pianisty Adama Makowicza i zespołu PKS Trio.

Strona 9 z 69

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna