ZAKŁADY

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Włoskie malarstwo batalistyczne na przykładzie dwóch scen batalistycznych Francesco Grazianiego będzie tematem wykładu, który odbędzie się w najbliższą niedzielę w Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Spotkanie zostanie zorganizowane w ramach cyklu "Niedziela w Muzeum".

 

"Machaj wędą, ryby będą". Pod takim hasłem w najbliższą niedzielę w Parku Etnograficznym w Tokarni odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu "Rodzinne niedziele w skansenie".

 

Zespół "Bartek Szu&Fajne Dziewczyny" wystąpi w najbliższy piątek na dziedzińcu Filharmonii Świętokrzyskiej. To już kolejna impreza z cyklu "Lato w Filharmonii".

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach zaprasza młodzież w wieku od 12 do 18 lat do udziału w inscenizowanym czytaniu sztuki „Strajk Buziaków” Camille’aReberteza. Wydarzenie odbędzie się w ramach IV Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra!Art!

Jodły już rozdane

Kielce / 22 lipca 2018 /

Zespół Tańca Rewiowego „Da Capo Al Fine” z Pucka i Władysławowa zdobył Grand Prix 45 Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Do uczestników imprezy trafiło łącznie 57 statuetek, które przyznano w 25 kategoriach.

 

Aga Zaryan, pierwsza dama polskiego jazzu, wystąpi w koncercie pt. "Umiera piękno", który odbędzie się 4 sierpnia w dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich. Impreza odbędzie się w ramach projektu realizowanego w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

ROCKowy rekord pobity

Kielce / 19 lipca 2018 /

Utwór "Kocham Wolność" autorstwa Bogdana Łyszkiewicza zagrało i zaśpiewało dzisiaj na kieleckim Rynku 131 wykonawców tworząc "Największy Zespół ROCKowy". Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach 45. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej i odbyło się w Kielcach po raz trzeci.

 

Koncertu "Aniołowo" w wykonaniu artystów z Krakowa i Warszawy będzie można posłuchać w najbliższą niedzielę w plenerze przed Kieleckim Centrum Kultury. Impreza odbędzie się w ramach cyklu "Trasy Sztuki", który potrwa do końca wakacji.

Wykład o porcelanie

Kielce / 18 lipca 2018 /

Już w najbliższą niedzielę w Izbie Stołowej Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach odbędzie się wykład poświęcony najsłynniejszym porcelanowym serwisom. Połączony on będzie z prezentacją slajdów poprowadzoną przez Magdalenę Silwanowicz z Działu Rzemiosła Artystycznego.

„Początki fotografii w Kielcach”  to tytuł wystawy, którą można oglądać w dolnym holu Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

Muzyki operetkowej, musicalowej i filmowej będzie można posłuchać w najbliższy piątek na dziedzińcu Filharmonii Świętokrzyskiej, gdzie odbędzie się koncert "Kiedy usta milczą...". Przed publicznością wystąpi zespół  Futyma Qintet z Wałbrzycha.

Znane i lubiane piosenki harcerskie zostały wyśpiewane przez kilka pokoleń uczestników Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej podczas Koncertu Międzypokoleniowego, który odbył się dziś po południu na kieleckim Rynku. W śpiew chętnie włączali się zarówno młodsi, jak i starsi kielczanie.

 

Strona 10 z 99

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOK



SŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna