Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Wakacje w pełni, a Instytut Dizajnu ma kolejną propozycję na spędzenie wolnego czasu dla dzieci. W każdy piątek sierpnia ID zapraszamy do Galerii Głównej Instytutu na oprowadzanie po wystawie "Elementarz Polskiego Dizajnu", która pokazuje 100 lat polskiego projektowania.

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach zaprasza na interaktywną wystawę, na której można zagrać na dawnych komputerach i konsolach. Do dyspozycji zwiedzających dostępnych jest kilkanaście stanowisk z takimi sprzętami jak NES, SNES czy Sega Mega Drive.

Próba czerwonej gliny, wyciskanie jej do granic możliwości przy użyciu prasy, następnie tworzenie z niej naczyń odzwierciedlających emocje, to wszystko będzie można zrobić na dzisiejszych warsztatach w pracowni ceramiki ID o godz. 17.00.

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza dzieci wraz z opiekunami na zajęcia edukacyjne z historii i archeologii. W wakacje spotkania familijne realizowane są w salach ekspozycyjnych i w sali warsztatowej Muzeum Dialogu Kultur.

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego zaprasza  do wzięcia udziału w I Świętokrzyskim Festiwalu Seniorów. Na scenie będzie można zaprezentować swoje umiejętności wokalne, taneczne, teatralne, kabaretowe i literackie.

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaprasza do udziału w międzynarodowym  konkursie na koncepcję i realizację lalki, animowanego obiektu lub innej formy teatralnej.

Trwa cykl koncertów letnich w ogrodzie włoskim przy Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach. Odbywają się one w każdą niedzielę wakacji o godz. 16, a wstęp jest bezpłatny.

Trzytomowy album zawierający fotografie fresków znajdujących się w kaplicy Sykstyńskiej odwzorowane w skali jeden do jednego zaprezentowała dzisiaj w Biurze Wystaw Artystycznych firma Goldenmark z Wrocławia. To unikatowe dzieło będzie można oglądać w Kielcach jeszcze przez kilka dni.

 

Dwa koncerty charytatywne dla Irmy Sumary odbędą się w Wojewódzkim Domu Kultury i Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach. Pierwszy będzie 2 sierpnia, a drugi dzień później. Dla chorej wicedyrektor i pedagoga ze Szkoły Podstawowej numer 2 w Kielcach zagra młody i utalentowany pianista Daniel Szefer.

 

W samo południe. "Album Legionów". Pod taką nazwą w najbliższą niedzielę w Muzeum Historii Kielc odbędzie się spotkanie, podczas którego będzie można obejrzeć fotografie związane z życiem codziennym i walkami 4 Pułku Piechoty Legionów na wschodnim froncie w 1916 roku.

Muzeum Narodowe w Kielcach w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach i zajęciach edukacyjnych.

Różne formy stepowania zostaną zaprezentowane podczas widowiska "Usłyszeć taniec", które będzie można zobaczyć w najbliższą niedzielę w plenerze przed Kieleckim Centrum Kultury. Impreza odbędzie się w ramach cyklu "Tarasy Sztuki", który potrwa do końca wakacji.

 

Strona 10 z 101

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna