Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Spektakl "Ciemności..." najgłośniejszej pary twórców teatralnych w Polsce, Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego będzie można obejrzeć w dniach 3 i 4 listopada w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Tematem sztuki jest problem obcości  we współczesnym, korporacyjnym świecie.

Kielce będą w najbliższą niedzielę kolejnym przystankiem na jesiennej trasie koncertowej Varius Manx i Kasi Stankiewicz. Artyści zagrają w Kieleckim Centrum Kultury i będą promować album "ENT".

Dziewięć spektakli z różnych miast Polski będzie można obejrzeć podczas XVIII Przeglądu Teatrów Alternatywnych, który odbędzie się od 2 do 4 listopada w kieleckiej Bazie Zbożowej. Wydarzenie uzupełni kilka imprez towarzyszących. Organizatorem przeglądu jest Stowarzyszenie Artystyczne "Ecce Homo".

30 października w Filharmonii Świętokrzyskiej odbędą się zaduszki muzyczne poświęcone ludziom kultury - muzykom i pracownikom, którzy wpisali się w historię tej instytucji.

Prawie trzy tysiące tancerzy z 35 krajów świata, w tym prawie 400 z samej Polski bierze udział w Mistrzostwa Świata IDO Hip Hop Break Dance i Electric Boogie, które odbywają się od wtorku w Hali Legionów w Kielcach. Uczestników wspiera około tysiąca osób towarzyszących, a ich zmagania obejrzało kilkanaście tysięcy widzów.

 

W Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach rozpoczęły się warsztaty w ramach projektu „Wczytuję sztukę”. Podczas zajęć młodzież poznaje tajniki teatru i pracuje nad tekstem tak samo, jak aktorzy nad rolami, które dostają w teatrze.

 

"Pokojowy patriotyzm" to tytuł najnowszej wystawy, którą z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowało Muzeum Wsi Kieleckiej. Ekspozycję można oglądać w Dworku Laszczyków w Kielcach.

46 filmów dokumentalnych z całej Polski będzie można zobaczyć w ciągu pięciu dni tegorocznej, 24 edycji Festiwalu Form Dokumentalnych "Nurt", który odbędzie się w dniach od 19 do 23 listopada w Kieleckim Centrum Kultury. Pokazom będzie towarzyszył maraton filmowy poświęcony zmarłym wybitnym twórcom form dokumentalnych oraz warsztaty filmowe z Krzysztofem Miklaszewskim, pomysłodawcą festiwalu.

 

„Tym razem przyjdź bez dzieci”. W taki sposób Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaprasza na spektakl „Dziady po Białoszewskim” w reżyserii Anny Retoruk. Sztukę o jednym z najwybitniejszych polskich poetów w ramach funkcjonującej w „Kubusiu” Sceny dla Młodzieży i Dorosłych będzie można obejrzeć w najbliższy piątek i sobotę o godzinie 18.

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach przygotował ofertę promocyjną dotyczącą zagranicznych spektakli festiwalowych – „My/Oni" z Węgier oraz „Màtrii" z Hiszpanii, które zostaną wystawione podczas I Kieleckiego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego.

Konkurs dla pasjonatów fotografii i historii "Niepodległa w obiektywie" proponuje z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach. Zdjęcia należy przesyłać do końca października, a zwycięzcy zostaną wyłonieni w głosowaniu internetowym na początku listopada.

Spektakl "Gniazdo" autorstwa Marii Wojtyszko w reżyserii Roberta Drobniucha, którego premiera odbyła się w ubiegłą niedzielę, został zakwalifikowany do pierwszego etapu 25. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Strona 9 z 108

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna