Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Kilkadziesiąt unikatowych zdjęć z opisem i fragmentami poezji znalazło się na wystawie pt. „Legionów droga do Niepodległej", która została otwarta w piątek na dziedzińcu Wzgórza Zamkowego w Kielcach. Ekspozycja łączy się z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza do zwiedzenia wystawy czasowej pt. "Czołem, Mości Panowie!", którą można zobaczyć w Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. W ostatnich dniach w ekspozycji zostało wprowadzonych kilka zmian.

 

Kieleckie Centrum Kultury i Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach zapraszają na weekend tradycyjnej kultury chińskiej w wykonaniu artystów z Taizhou i Yuyoa. Impreza odbędzie się w ramach spotkania miast partnerskich.

Sienkiewicz w obronie polskości

Oblęgorek / 09 sierpnia 2018 /

"Głos w sprawie Polski. Wystąpienia Henryka Sienkiewicza w obronie polskości w zaborze pruskim" to temat wykładu, który odbędzie się w najbliższą niedzielę w Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Spotkanie zostanie zorganizowane w ramach cyklu "Niedziela w Muzeum".

Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego zaprasza na familijne warsztaty organizowane z Fundacją Naukową Twórcze Myślenie w najbliższą sobotę, 11 sierpnia.

Recital Justyny Szafran

Kielce / 09 sierpnia 2018 /

Największe przeboje Edith Piaf zaśpiewa podczas swojego recitalu Justyna Szafran. Koncertu będzie można posłuchać w najbliższą niedzielę w plenerze przed Kieleckim Centrum Kultury. Impreza odbędzie się w ramach cyklu "Tarasy Sztuki", który potrwa do końca wakacji.

 

Hurra!Art! już w sobotę

Kielce / 08 sierpnia 2018 /

Trzy weekendy prezentacji spektakli, pokazy filmów oraz czytania sztuk to tylko nieliczne atrakcje, jakie czekają na uczestników czwartej edycji "Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!", który rozpocznie się w najbliższy weekend w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Tegoroczna edycja warsztatów będzie odbywać się pod hasłem "Odwagi".

 

"Imię Różu", czyli nowa wystawa, którą w Galerii Brama przygotowała pracownia ceramiki Instytutu Dizajnu. Znalazły się w niej przedmioty codziennego użytku, które łączy funkcjonalność, oryginalna estetyczna forma oraz wysokiej jakości luksusowe materiały.

Koncert promujący płytę Tomka Wachnowskiego zatytułowaną "Kołomyja i Pic" odbędzie się w piątek, 17 sierpnia w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Autorem wszystkich utworów, które znalazły się na płycie, jest znany kielecki poeta Adam Ochwanowski.

"Brodway..." w Filharmonii

Kielce / 06 sierpnia 2018 /

Największych musicali świata będzie można posłuchać w najbliższy piątek na dziedzińcu Filharmonii Świętokrzyskiej, gdzie odbędzie się koncert "Brodway, Brodway...". Przed publicznością wystąpi ceniony aktor musicalowy i wybitny wokalista Jakub Wocial.

Utwory z repertuaru Jacka Kaczmarskiego będzie można usłyszeć podczas koncertu, który odbędzie się 23 sierpnia w dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich. Przed publicznością zaprezentuje się kompozytor, wokalista i muzyk Kuba Blokesz.

"Mapy i terytoria", "Yellow" oraz "Zmiana nastroju" to tytuły trzech nowych wystaw, które można obejrzeć w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach.

Strona 9 z 101

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna