Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Różne formy stepowania zostaną zaprezentowane podczas widowiska "Usłyszeć taniec", które będzie można zobaczyć w najbliższą niedzielę w plenerze przed Kieleckim Centrum Kultury. Impreza odbędzie się w ramach cyklu "Tarasy Sztuki", który potrwa do końca wakacji.

 

W oddziale Muzeum Narodowego w Kielcach, czyli w Muzeum Dialogu Kultur przy ul. Rynek 3 jest dostępna czasowa wystawa malarska Bolesława Biegasa "Gdy sztuka spotyka się z polityką".

Wykładu poświęconego architekturze neostylowej będzie można posłuchać w najbliższą niedzielę w dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu Niedziela w Muzeum.

Ponad 200 miniatur samochodów z całego świata będzie można obejrzeć w sobotę na wystawie w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach. Ekspozycja została przygotowana w ramach cyklu Sobotnie warsztaty familijne, który trwa przez całe wakacje.

 

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zaprasza na projekcję trzech filmów pod wspólną nazwą "Widnokrąg Dobrego Kina". Filmy będzie można obejrzeć 1 sierpnia w kinie Fenomen, które działa w tej placówce.

Muzyki jazzowej będzie można posłuchać w najbliższy piątek na dziedzińcu Filharmonii Świętokrzyskiej, gdzie odbędzie się koncert pt. "Przystanek pierwszy - jazz". Przed publicznością wystąpi zespół PKS Trio.

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zaprasza osoby zajmujące się edukacją i kulturą do udziału w Świętokrzyskiej Giełdzie Projektów. Zainteresowani wezmą udział w bezpłatnych warsztatach dotyczących wystąpień publicznych i edukacji kulturowej.

Na Placu Artystów w Kielcach można oglądać wystawę „Wołyń 1943. Wołają z grobów, których nie ma”. Ekspozycja przedstawia historię zbrodni popełnionej na Polakach przez ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu i w Małopolsce podczas II wojny światowej.

Otwarcie sali koncertowej w Muzeum Hammonda i występy znakomitych artystów będą towarzyszyć trzeciej edycji Festiwalu Laurens Hammond Pro Memoria. Impreza odbędzie się już 1 i 2 września.

 

W Kieleckim kinie „Fenomen” odbyła się już kolejna projekcja odbywająca się w ramach V edycji Kieleckiego Przeglądu Polskich Filmów, „Historia w filmie”. Dzisiejszego wieczoru został pokazany film Andrzeja Wajdy pod tytułem „Krajobraz po bitwie”

Występ Andrzeja Zielińskiego, założyciela słynnej grupy "Skaldowie" będzie towarzyszył otwarciu sali koncertowej w Muzeum Laurensa Hammonda w Kielcach. Wydarzenie zaplanowano na 1 września.

 

Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze" wystąpi 4 sierpnia z koncertem jubileuszowym w klasztorze Ojców Cystersów w Jędrzejowie. Wydarzenie odbędzie się w ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej, który trwa w tym mieście od 7 lipca.

Strona 9 z 99

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna