Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Dwanaście najlepszych zdjęć nadesłanych na 12. edycję konkursu „Życie jest piękne” znalazło się w kalendarzu na rok 2019 wydanym przez Kieleckie Centrum Kultury. Nazwiska laureatów i osób wyróżnionych zostały ogłoszone w piątek podczas gali konkursowej.

Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa świętokrzyskiego do udziału w konkursie „Święto Narodu po długiej nocy cierpień”. Pierwsze wybory parlamentarne w niepodległej Polsce. Jest on organizowany w związku z obchodami 100-lecia odzyskania Niepodległości oraz przyszłoroczną rocznicą wyborów do Sejmu Ustawodawczego II Rzeczypospolitej.

Spektakl "Nad rzeką, której nie było" autorstwa Agnieszki Wolny-Hamkało w reżyserii Martyny Majewskiej, którego premiera odbyła się 26 maja w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach, został zakwalifikowany do pierwszego etapu 25. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Teatr „Kubuś" od czerwca do grudnia roku realizuje warsztaty, które mają za zadanie zachęcić młodzież do aktywnego odkrywania literatury, a także przybliżyć nastolatkom specyfikę pracy teatralnej nad tekstem. Zwieńczeniem projektu będzie finał, który odbędzie się 3 grudnia w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach.

Różne tradycje regionu świętokrzyskiego związane ze Świętami Bożego Narodzenia będzie można poznać, odwiedzając kiermasz świąteczny i wystawę "Betlejem Świętokrzyskie" w Dworku Laszczyków w Kielcach. Wydarzenia zaplanowano na 16 grudnia.

Film „Przerwana misja” laureatem XXIV Festiwalu Form Dokumentalnych NURT. Obraz w reżyserii Petro Aleksowskiego doceniony również przez publiczność.

Muzeum Wsi Kieleckiej ogłasza konkurs na najpiękniejszą bajkę o wsi z zimowymi wątkami, którą zilustrują fotografie umieszczone na stronie Muzeum Wsi Kieleckiej na Facebooku.

"Drewniany Książę" i „Cudowny Mandaryn” to tytuły dwóch premier, które 25 listopada przedstawią  kieleckiej publiczności tancerze z Kieleckiego Teatru Tańca. Choreografię do spektakli przygotowali Elżbieta i Grzegorz Pańtak.

 

Ponad 700 osób odwiedziło w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Dawny Pałac Biskupów Krakowskich, gdzie znajduje się wystawa pt. "Biel, Czerwień, Braterstwo". Powstała ona właśnie, aby uczcić ten wyjątkowy jubileusz.

 

Instytut Dizajnu w Kielcach będzie miał nowego dyrektora artystycznego. Krzysztof Kucharczyk, który pełnił tę funkcję od 2016 roku, zrezygnował z tej posady, ponieważ otrzymał propozycję pracy na stanowisku zastępcy dyrektora w Centrum Sztuki Współczesnej "Łaźnia" w Gdańsku.

Światło na wystawie

Kielce / 07 listopada 2018 /

Czy można zaprojektować światło i jakie pomysły na opowiedzenie o tym zjawisku mają dizajnerzy będzie można dowiedzieć się podczas oglądania wystawy "Spektrum światła. Dizajn i fotony", która będzie dostępna dla zwiedzających od najbliższego piątku w galerii głównej Instytutu Dizajnu w Kielcach. Będzie to pierwsza tego typu ekspozycja w Polsce.

Alicja Majewska z Włodzimierzem Korczem, Perfect i Ira wystąpią w najbliższym czasie w Kieleckim Centrum Kultury oraz Filharmonii Świętokrzyskiej. Koncerty odbędą się w ramach cyklu "Gwiazdy na jesień Kielce".

Strona 8 z 108

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna