online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA
online button
online button

KULTURA KIELCE

Początkujący artyści i ci z wyrobioną marką na jednej wystawie. Ośrodek Kultury „Ziemowit” otworzył sezon artystyczny wystawą pod hasłem „Kolory muzyki”. Prezentowane obrazy i fotografie ukazują przenikający się świat barw i brzmień.

Z sandomierskich atrakcji skorzystamy w ten weekend po obniżonych cenach. W ramach akcji promującej Królewskie Miasto wezmą udział muzea, galerie, restauracje oraz hotele. Wydarzenie ma ożywić ruch turystyczny jesienią, zintegrować lokalną społeczność oraz zaprezentować najlepsze towary i usługi, jakie możemy znaleźć w Sandomierzu.

Wystawa w Wieży Sztuki

Kielce / 02 listopada 2017 /

Galeria Wieża Sztuki przygotowuje nową wystawę malarstwa autorstwa Jacka Frąckiewicza. Obrazy, które zobaczymy ocierają się o niedopowiedzenia. Z jednej strony wywołują uśmiech, z drugiej zmuszają do przemyśleń.

Jak co roku Pałacyku Zielińskiego organizuje Zaduszki Jazzowe. Dwudniowa impreza rozpocznie się w sobotę 4 listopada o godzinie 17. Pierwszy wieczór upłynie pod znakiem koncertów akordeonisty Tadeusza Rachonia, pianisty Adama Makowicza i zespołu PKS Trio.

Kielce także będą miały cykliczne duże święto teatru dramatycznego. Coroczny festiwal chciałby organizować Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Pilotażowa odsłona Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego rusza w tę sobotę 4 listopada. Będzie to niewielki przegląd ciekawych współczesnych sztuk, który sprawdzi możliwości logistyczne instytucji kultury pod kątem organizacji tego typu imprez.

29 października minęła 93. rocznica urodzin Zbigniewa Herberta. Instytut Kultury Spotkania i Dialogu chce uczcić w Kielcach pamięć wybitnego poety dlatego zaprasza w najbliższy poniedziałek 6 listopada o godz. 19.30 na wieczór poetycki poświęcony autorowi "Pana Cogito".

Uczniowie wykonają chaczkary

Kielce / 27 października 2017 /

Ormiańskie krzyże, czyli chaczkary, wykonają uczniowie kieleckiego Plastyka. Tradycyjnie kamienne płyty powstawały jako upamiętnienie szczególnego wydarzenia bądź osoby. Natomiast w Kielcach dwa takie obiekty powstaną w ramach obchodzonego w tutejszej szkole artystycznej Roku Kultury Ormiańskiej. Podobnie jak w innych rejonach Polski, tak i u nas, krzyże mają być wystawione w przestrzeni publicznej.

„Kubuś” w rozjazdach. Prawie jak kilka dekad temu

Kielce/woj. świętokrzyskie / 27 października 2017 /

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” powraca do korzeni i jeździ ze spektaklem po regionie. Podobnie jak kilka dekad temu. Artyści przygotowali spektakl pt. „Sztuka latania”, który przez najbliższe tygodnie będzie grany tylko w szkołach.

„Zabić, zrujnować, zniszczyć” - to kolejna wystawa Muzeum Wsi Kieleckiej, która bez ogródek omawia niemiecki terror w regionie w czasach drugiej wojny światowej. Ekspozycja podaje liczbę i nazwiska ofiar hitlerowców, skalę zniszczeń materialnych oraz politykę wyniszczania społeczeństwa polskiego. Oprócz fotografii i list z personaliami pomordowanych na wystawie zobaczymy także autentyczne przedmioty wykorzystywane w więzieniu kieleckim przy ulicy Zamkowej.

„Pokój lalki” - to hasło kolejnej wystawy, która towarzyszy trwającej Akademii OFF FASHION. Jej otwarcie odbędzie się dziś (wtorek 24 października) o godzinie 19 w galerii Kostiumeria znajdującej się w murach Kieleckiego Centrum Kultury. Ekspozycja przeniesie nas do świata marzeń za sprawą bajkowych postaci, które zobaczymy w gablotach.

W czwartek 26 października 2017 r. w dawnej synagodze w Chmielniku odbędzie się koncert połączonych chórów. Muzycy przyjadą do Chmielnika z Jędrzejowa i z Francji i wykonają utwory z różnych stron świat – w tym z kręgu kultury żydowskiej. Początek koncertu o godzinie 16.00. Wstęp bezpłatny.

Znajomością literatury będziemy mogli się wykazać podczas kolejnego wieczoru Akademii OFF FASHION. Dziś o godzinie 19 na małej scenie Kieleckiego Centrum Kultury rozpocznie się zabawa łącząca promocję czytelnictwa z modą i konkursem. W ramach spotkania zaproszeni goście odczytają nawiązujące do ubioru fragmenty książek, zaś zadaniem publiczności będzie odgadnięcie z jakiego tytułu pochodzi przytaczany tekst.

Lalki produkowane od drugiej połowy XIX wieku do czasów współczesnych prezentuje Galeria Winda w Kieleckim Centrum Kultury. „Lalka w Belle Epoque”, bo taki tytuł nosi ekspozycja, analizuje przemiany zabawek na przestrzeni 150 lat. Oglądając wystawę dowiemy się co nieco o rodzajach lalek oraz o ich historii w kontekście trendów w modzie i przemian kulturowych oraz społecznych.

Moda na czytanie, czyli kolejna odsłona Akademii OFF FASHION. Seria imprez kulturalnych łącząca najnowsze trendy w ubiorze z promocją czytelnictwa rozpocznie się w ten piątek 20 października i potrwa tydzień. W ramach kilkudniowej imprezy odbędą się wernisaże wystaw, głośne czytanie literatury czy warsztaty. Program każdego z wieczorów powstał w oparciu o powieść pod tytułem „Lalka” Bolesława Prusa.

Strona 7 z 66

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna