Dąbrowa 750x200

Na antenie: Lato od rana
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA

Na antenie: Lato od rana
online button
online button

KULTURA KIELCE

W ramach obchodów 72. rocznicy tragicznych wydarzeń w Kielcach w 1946 r., Świętokrzyski Urząd Wojewódzki, Urząd Miasta Kielce, Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach, Uniwersytet Jana Kochanowskiego, Archiwum Państwowe w Kielcach, Muzeum Historii Kielc a także NSZZ „Solidarność” Region Świętokrzyski zapraszają na cykl wydarzeń pt. „Pamięć Pokoleń”.

"Szanuj Rzeczy! Zamiast wyrzucić - napraw!". Pod takim hasłem w najbliższą sobotę w Instytucie Dizajnu na kieleckim Wzgórzu Zamkowym odbędą się warsztaty dla dorosłych. Będą one realizowane w ramach cyklu "Latająca Komitywa Naprawcza".

Rozpoczął się 26. Plebiscyt Publiczności o "Dziką Różę". W związku z tym, od dzisiaj można głosować na najlepszego aktora, aktorkę oraz spektakl mijającego sezonu w Teatrze im. Stefana Żeromskiego. Bezpłatne wejściówki na przedstawienia można otrzymać w zamian za kupony dostępne m.in. w redakcji Radia eM Kielce.

 

W najbliższą środę w Galerii Biblioteki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach przy ulicy Świętokrzyskiej odbędzie się finisaż wystawy malarstwa Ewy Ceborskiej pt. Miasta nie-realne. Zakończenie wystawy połączone będzie z prezentacją pt. „Nie-realne Kielce” przygotowaną przez Leszka Dziedzica z Muzeum Historii Kielc.

"10x10. Nabytki Muzeum Historii Kielc 2008-2018" - to tytuł nowej wystawy, którą można oglądać w Muzeum Historii Kielc. Na ekspozycji zaprezentowano 100 najcenniejszych i najciekawszych eksponatów ze zbiorów muzeum, które w tym roku obchodzi dziesięciolecie swojej działalności.

Już po raz 24 pasjonaci muzyki poważnej spotkają się na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym im. Krystyny Jamroz. To prestiżowe wydarzenie kulturalne dla naszego regionu rozpocznie się 30 czerwca w Muszli Koncertowej Parku Zdrojowego w Busku Zdroju.

 

Już w środę, 27 czerwca, w Przystanku Historia IPN – Kielce będzie można obejrzeć film pt. „Z filmoteki bezpieki. Pielgrzymka”. Projekcja filmu odbędzie się w ramach stałego cyklu "Seans historyczny", w którym prezentowane są filmy fabularne, dokumentalne oraz reportaże z towarzyszącym im komentarzem historyka.

„Pierwsze dni niepodległości w Kielcach oraz regionie świętokrzyskim” to tytuł wystawy, którą możemy od dziś oglądać w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach.

Aktorzy Kieleckiego Teatru Zbożowego wystąpią 29 czerwca podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Alternatywnych „Hesperia” im. Czesława Dopieralskiego w Chełmie. W tegorocznej edycji konkursu zaprezentuje się 10 formacji.

"Brzechwa z mojego dzieciństwa" to spektakl, który będzie można obejrzeć w najbliższą sobotę o godzinie 12 na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury w ramach obchodów tegorocznego Święta Kielc.

Już we wtorek i środę na dużej scenie Kieleckiego Centrum Kultury zaprezentują się wszystkie grupy otwarte oraz zespoły taneczne, które na co dzień działają w szkole Kieleckiego Teatru Tańca.

Od piątku w Kielcach będzie można ogladać wystawę "Ojcowie Niepodległości". Będzie ją można zobaczyć w Przystanku Historia Centrum Edukacyjnym IPN.

Już w najbliższy czwartek w kinie Fenomen w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach będzie można zobaczyć film "Zgoda" w reżyserii Macieja Sobieszczańskiego. Projekcja zostanie zrealizowana w ramach trwającej od marca V edycji Kieleckiego Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych „Historia w  filmie”, przedstawiających najnowszą historię Polski.

 

„Elementarz Polskiego Designu” tak brzmi nazwa wystawy, którą będzie można oglądać w Instytucie Dizajnu w Kielcach od 23 czerwca. Ukazuje ona 100 lat polskiego projektowania.

Strona 7 z 81

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna