Na antenie: eMisja Specjalna
Gosia Cioroch
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA

Na antenie: eMisja Specjalna
Gosia Cioroch
online button
online button

KULTURA KIELCE

Do wygrania 1500 zł

Świętokrzyskie / 21 lipca 2017 /

Towarzystwo Przyjaciół Teatru im. S. Żeromskiego zachęca młodzież szkolną i akademicką do udziału w konkursie „Napisz do nas o nas”. Główna nagroda finansowa wynosi 1500 zł. Trafi ona do osoby, która zgłosi ciekawą recenzję, pracę plastyczną czy spot reklamowy dotyczący spektakli znanych z kieleckiej sceny dramatycznej.

„Największy zespół rockowy” ponownie zagrał na kieleckim Rynku. Wokaliści, gitarzyści, perkusiści – w sumie około stu umuzykalnionych osób – zebrali się, by wspólnie wykonać dwie znane piosenki. Było to jedno z wielu wydarzeń, które odbywają się w ramach 44. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej.

Muzyczna mieszanka

Kielce / 20 lipca 2017 /

Usłyszymy jazz, folk, muzykę klezmerską, taneczną i to podczas jednej imprezy kulturalnej. Taką mieszankę kielczanom zaproponuje zespół Zagan Acoustic, który w ten piątek wystąpi w Filharmonii Świętokrzyskiej w koncercie zatytułowanym „Folk & roll & dance”. Muzycy wykonają swoje autorskie kompozycje oraz takie przeboje jak „Libertango” Astora Piazzolli czy „Summertime” George’a Gershwina.

W sobotę 22 lipca kielecki Rynek zamieni się w ogromny warsztat malarski. Na placu pojawią się sztalugi, stoły, poduszki i koce piknikowe a wszystko po to, by każdy znalazł dla siebie miejsce i mógł stworzyć dzieło na miarę wielkich artystów. Akcję organizuje Muzeum Narodowe w Kielcach w związku z planowanym remontem w dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich. Sobotnia zabawa rozpocznie się o godzinie 15 i potrwa do 18.

„Największy zespół rockowy” zagra na kieleckim Rynku. W ten czwartek w ramach 44. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej znów odbędzie się muzyczny happening, w którym weźmie udział ponad 60 utalentowanych osób – gitarzystów, perkusistów czy wokalistów. Organizatorzy liczą, że do wspólnego grania przyłączą się kolejni muzycy.

6 zespołów wystąpi podczas tegorocznego 16. festiwalu jazzowego Memorial to Miles. W piątek 29 września na małej scenie Kieleckiego Centrum Kultury imprezę otworzy grupa Rafcox Trio oraz zespół Dima Gorelik 3°, który w swojej muzyce miesza tradycje muzyczne Izraela z jazzem.

Wyjątkowe zakątki w Kielcach wskaże grupa Mamy Projekt i Instytut Dizajnu. W przyszły czwartek 27 lipca o godzinie 12 w Parku Miejskim rozpocznie się oficjalna prezentacja NIEMAPY, czyli nietypowego przewodnika po najciekawszych zakątkach Kielc.

Piosenki harcerskie zaśpiewali na kieleckim Rynku uczestnicy 44. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. W centrum miasta zabrzmiały utwory, które zwykle można usłyszeć w górskich schroniskach lub na harcerskich obozach. Imprezę zakończyły występy zespołów ludowych spoza granic Polski.

Ruszył nabór prac do 11. edycji konkursu fotograficznego pt. „Życie jest piękne”. Jest on skierowany zarówno do amatorów, jak i profesjonalistów. Tradycyjnie fotograficy przysyłają maksymalnie po 8 zdjęć przedstawiających miasto, modę, naturę lub kulinaria.

Kielecki festiwal harcerski to głównie wspólna zabawa, występy tancerzy i wokalistów ale też szansa na niecodzienne spotkania. Nie wszyscy wiedzą, że uczestnicy tzw. „wiatraczka” mają w Kielcach swoją festiwalową babcię. To pani Alina, mieszkająca przy ulicy Sienkiewicza, która co roku wita z okna swojego mieszkania przechodzących w korowodzie uczestników imprezy. Od kilku lat członkowie grupy Da Capo al Fine z Pucka i Władysławowa całą gromadą odwiedzają kobietę.

Wiemy, jak prawdopodobnie będzie wyglądała siedziba Teatru imienia Stefana Żeromskiego po przebudowie. Wejście do zabytkowej kamienicy pozostanie na swoim miejscu, podobnie jak duża scena. Jednak zostanie ona nieco obniżona i doposażona w rozwiązania technologii teatru, bez których tego typu nowoczesna instytucja nie może się obyć. Wreszcie pojawi się zapadnia pod sceną. Poprawi się także komfort oglądania spektakli ponieważ tylne rzędy widowni będą osadzone wyżej względem przednich.

Wielkim widowiskiem ph. „Pompeje” młodzi artyści z regionu przywitali osoby, które przyjechały do Kielc na 44. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. Podczas koncertu „Gospodarze-Gościom” w amfiteatrze na Kdzielni wystąpiło około 450 najlepszych wokalistów i tancerzy z województwa świętokrzyskiego.

Jak zwykle radośni, rozśpiewani i utalentowani. Jednym słowem: cudowni! Oto uczestnicy 44. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Pokazali się już kielczanom podczas tradycyjnego korowodu a potem z rąk władz miasta odebrali klucz do bram grodu nad Silnicą. Teraz oni rządzą Kielcami.

W muzyczną podróż zabierze kielczan Dariusz Kordek, jeden z najbardziej znanych polskich aktorów musicalowych. Artysta wystąpi podczas plenerowego koncertu w ramach Tarasów Sztuki, które organizuje Kieleckie Centrum Kultury. Usłyszymy utwory znane z musicali Teatru Buffo, Teatru Roma oraz piosenki z solowych płyt Kordka.

Strona 7 z 56

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay