Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Muzyka francuska i filmy o tej samej tematyce oraz degustacje sera i wina wypełnią program I Festiwalu Filmu i Muzyki. Francja organizowanego przez Filharmonię Świętokrzyską. Impreza rozpocznie się w 7 września i będzie trwać osiem dni.

Żegnaj Bronku…

Kielce / 27 sierpnia 2018 /

W czwartek na Cmentarzu Nowym w Kielcach spoczął Bronisław Opałko, kompozytor, kabareciarz i autor tekstów. Jak tego jednego z najpopularniejszych artystów z naszego regionu wspominają jego współpracownicy?

Już jutro, czyli 25 sierpnia o godzinie 12.00 w kieleckim Instytucie Dizajnu odbędą się warsztaty ”O ja! Radość!”.  Zajęcia przeznaczone są dla dzieci powyżej czwartego roku życia.

Po 34 latach istnienia rozpocznie się przebudowa kieleckiego dworca PKS. Z tej okazji Instytut Dizajnu przygotował sesję fotograficzną przeznaczoną dla fotografów.

Taniec klasyczny, modern jazz, hip hop i taniec współczesny. To tylko część oferty, jaką kieruje do dzieci, młodzieży i dorosłych Szkoła Tańca Kieleckiego Teatru Tańca. W przyszłym tygodniu odbędą się ostatnie bezpłatne zajęcia w ramach "Wakacji w mieście".

Obrazy i rzeźby ukazujące codzienne życie wsi oraz zwyczaje i obrzędy ludowe można zobaczyć na wystawie czasowej w Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego. W najbliższą niedzielę po ekspozycji poświęconej regionalizmowi zainteresowanych oprowadzi kurator wystawy Sylwia Zacharz.

Udział w zajęciach plastycznych, muzycznych i tanecznych oferuje dzieciom i młodzieży Ośrodek Kultury „Ziemowit” w Kielcach. Za kilka dni rozpocznie się nowy sezon artystyczno-kulturalny w tej placówce.

Anna Parkita i Przemysław Wierzba wystąpią podczas recitalu wiolonczelowego, który odbędzie się w najbliższą niedzielę w Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. W programie znajdą się utwory Antonio Vivaldiego, Maxa Brucha, Camille Saint-Saënsa i Andrzeja Cwojdzińskiego.

Najpiękniejsze tenorowe arie operowe oraz utwory minionego sezonu artystycznego, które cieszyły się największym powodzeniem wśród publiczności wybrzmią podczas koncertu na zakończenie lata w Filharmonii Świętokrzyskiej. Impreza odbędzie się w najbliższy piątek.

Najsłynniejszych oper i operetek w wykonaniu zespołu Strauss Ensemble będzie można posłuchać w najbliższą niedzielę podczas koncertu "To, co najpiękniejsze", który odbędzie się na scenie plenerowej Kieleckiego Centrum Kultury. Impreza zamknie cykl "Tarasy Sztuki", który trwał przez całe wakacje.

 

Zajęcia skierowane są do projektantów mody, tkanin, biżuterii, wzornictwa przemysłowego, architektów i pasjonatów tworzenia przestrzennych form. Kursanci nauczą się jak tworzyć trójwymiarowe formy z płaskich arkuszy papieru i tkanin. Szkolenie odbędzie się 25 sierpnia w godz.11.30 - 16.30 w Ambasadzie Dizajnu przy ul. Wesołej.

30 dzieci z Ośrodka dla Cudzoziemców w Łukowie przyjedzie w tym tygodniu do Kielc, aby poznawać kulturę naszego regionu. Ich wizyta to drugi etap projektu "Ojczyzny" realizowanego przez kielecki Teatr Lalki i Aktora "Kubuś".

Strona 7 z 101

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna