Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Wciągający i skłaniający do refleksji. Taki jest najnowszy spektakl pt. "Widnokrąg" Wiesława Myśliwskiego w adaptacji Radosława Paczochy i reżyserii Michała Kotańskiego, który miał swoją premierę w minioną niedzielę w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Siedmioro pracowników Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach otrzymało odznaczenia państwowe za zasługi dla kultury polskiej. Nagrody wręczyły wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek i wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka podczas niedzielnego wieczoru po jubileuszowej premierze „Widnokręgu" Wiesława Myśliwskiego w adaptacji Radosława Paczochy i reżyserii Michała Kotańskiego.

Ferie z "Kubusiem"

Kielce / 07 stycznia 2019 /

Spektakle, bezpłatne warsztaty plastyczne oraz zabawa karnawałowa to propozycje, jakie na tegoroczne ferie zimowe przygotował dla dzieci i młodzieży Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Z oferty będą mogły skorzystać dzieci już od drugiego roku życia.

Z okazji jubileuszu 140-lecia istnienia Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach wydana została publikacja "Od Teatru Ludwika do Teatru im. Stefana Żeromskiego. Kronika 1879-2019" pod redakcją Grzegorza Cupera i Luizy Buras-Sokół. Jest to bogato ilustrowany katalog zawierający kalendarium kieleckiej sceny od początków jej istnienia aż do dnia dzisiejszego.

Trwają obchody 140-lecia Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Uroczystość zainaugurowało spotkanie „Teatr kielecki wczoraj, dziś i jutro” z udziałem twórców teatralnych, byłych i obecnych aktorów i pracowników sceny, a także ludzi świata kultury, sztuki i nauki.

Wieczorem baletowym "Bajadera" Filharmonia Świętokrzyska rozpoczęła sezon zimowy. W planie na pierwszy kwartał tego roku znalazły się tradycyjnie koncerty symfoniczne, kameralne, familijne, a także prezentacje filmowe, wieczory operowo-baletowe i wystawy.

Pamięci Bronisława Opałki ma być poświęcony coroczny, ogólnopolski festiwal, który być może odbędzie się jeszcze w tym roku w Kielcach. Jego organizatorem ma być Wojewódzki Dom Kultury, z którym artysta był związany od początku swojej twórczości.

„Widnokrąg” Wiesława Myśliwskiego w adaptacji Radosława Paczochy i reżyserii Michała Kotańskiego to najnowszy spektakl przygotowywany przez Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Premierę sztuki będzie można obejrzeć w najbliższą niedzielę o godzinie 19. Spektakl zostanie wystawiony dokładnie w 140 rocznicę powstania kieleckiego teatru.

W najbliższą niedzielę przypada 140 rocznica powstania Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach - jednej z najstarszych scen w Polsce. Uroczyste obchody rozpoczną się w sobotę i będą trwać dwa dni.

Stepujący zespół Szkoły Tańca MiM ze Starachowic zajął pierwsze miejsce w kategorii Folk Dance/Folklore w Mistrzostwach Świata WADF (World Artist Dance Federation), które odbyły się w Libercu w Czechach.

Betlejem w Kielcach

Kielce / 20 grudnia 2018 /

Bożonarodzeniowe utwory z Polski, Armenii, kompozycje serbskie, norweskie, niemieckie, angielskie, irlandzkie, z krajów arabskich, baskijskie, cejlońskie, ukraińskie, hebrajskie, a nawet etiopskie czy te stworzone przez kanadyjskich Indian. W polskich wersjach językowych i nowych, współczesnych aranżacjach. To wszystko do wysłuchania 13 stycznia na kieleckim koncercie Betlejem w Polsce.

Sceny pasyjne, narodziny Jezusa, wizerunki świętych oraz życie codzienne mieszkańców wsi przedstawiają rzeźby i obrazy, które można obejrzeć na wystawie stałej "Od sacrum do profanum" w Muzeum Dialogu Kultur przy kieleckim Rynku. Dzieła te są dorobkiem blisko 60 artystów z regionu świętokrzyskiego.

Strona 7 z 108

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna