Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Taka okazja szybko się nie powtórzy. Już w najbliższy piątek i sobotę w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach będzie można obejrzeć spektakl "The Monstrum Band".

Jeszcze tylko przez kilka dni w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich można zwiedzać wystawę "Biel, Czerwień, Braterstwo", która jest poświęcona barwom państwowym. Ekspozycja powstała w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Imprezy plenerowe, cykl "Rodzinne niedziele w skansenie", lekcje i warsztaty muzealne, ścieżki tematyczne oraz wystawy to wydarzenia, które znalazły się w planach Muzeum Wsi Kieleckiej na 2019 rok. W tym roku otwarte zostanie również  Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie, które podlega Muzeum.

Przygotowanie dzieci i rodziców do obejrzenia spektaklu "Pięciu Nieudanych" oraz zainspirowanie jego twórców do niekonwencjonalnych działań inscenizacyjnych - to główne cele bezpłatnych warsztatów „Udani-nieudani”, które odbędą się 27 i 28 stycznia oraz 7 i 8 lutego w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach.

Trwają ferie w Muzeum Historii Kielc. Instytucja przygotowała szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży w wieku 7-13lat. Tegoroczna edycja warsztatów odbywa się pod hasłem "Ferie z muzealną skrzynią" Spotkania są realizowane w godzinach od 10 do 12.

W związku z żałobą ogłoszoną na terenie Kielc po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, odwołane zostały wszelkie imprezy o charakterze rozrywkowym, kulturalnym, rekreacyjnym i sportowym organizowane przez instytucje miejskie. Nie będzie spektakli teatralnych ani koncertów.

Pięciuset uczestników z całej Polski weźmie udział w III Zimowym Maratonie Świętokrzyskim, który odbędzie się w najbliższą sobotę w naszym regionie. Rozpocznie on cykl imprez turystyki kwalifikowanej w Górach Świętokrzyskich. 

Z okazji Dnia Babci i Dziadka Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach przygotował specjalną ofertę na komedię pt. „Prędko, prędko..." w reżyserii Mikołaja Grabowskiego, zrealizowaną na podstawie jednoaktówek Aleksandra Fredry. Jak podają źródła, hrabia był dziadkiem kilkorga wnucząt.

Sukces Teatru Lalki i Aktora "Kubuś w Kielcach. Spektakl "Mały Tygrys Pietrek" w reżyserii Michała Dąbrowskiego został doceniony przez Komisję Artystyczną IV edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa" jako najlepszy spektakl dziecięcy.

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się tradycyjne doroczne kolędowanie z biskupem Marianem Florczykiem. Wydarzenie poprzedziła Msza Święta w Kościele Świętej Trójcy odprawiona w intencji osób niepełnosprawnych.

"Credo" jedzie do Hollywood

świętokrzyskie / 10 stycznia 2019 /

Ogromny sukces młodych świętokrzyskich twórców. Film "Credo" w reżyserii Mikołaja Wróbla i producenta Mateusza Śliwy będzie reprezentować Polskę na jednym z największych festiwali filmów krótkometrażowych na świecie organizowanym przez amerykańskie stowarzyszenie reżyserów. W lutym ich produkcja zostanie pokazana na gali finałowej w Hollywood.

Do historii siedziby Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach nawiązuje najnowszy spektakl „Pod adresem marzeń”, którego premierę będzie można zobaczyć już w najbliższą sobotę. Nową sztukę w "Kubusiu" przygotował czesko-polski duet reżysera Marka Zákostelecký’ego  i dramatopisarki Elżbiety Chowaniec.

Strona 6 z 108

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna