Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Kanclerzowi Janowi Wielopolskiemu i jego najbliższej rodzinie będzie poświęcone spotkanie, które odbędzie się w niedzielę, 2 września, w Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach. Wydarzenie zostanie zorganizowane w ramach cyklu "Niedziela w muzeum".

 

Andrzej Zieliński, „Limit i Przyjaciele”, „Chango”, Wojciech Karolak Trio oraz Frank Salis to gwiazdy, które wystąpią podczas tegorocznej, trzeciej edycji Festiwalu Laurens Hammond Pro Memoria. Dwudniowa impreza zaczyna się 1 września i będzie połączona z otwarciem sali koncertowej w Muzeum Hammonda przy ulicy Kościuszki 13.

 

Edyta Herbuś będzie gościem uroczystego pokazu specjalnego bajki "Księżniczka i smok". Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 9 września o godzinie 16 w kinie Helios Kielce.

Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości w najbliższy wtorek w amfiteatrze przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stąporkowie odbędzie się koncert w wykonaniu Artystycznego Zespołu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.

Koncert w "Zameczku"

Kielce / 30 sierpnia 2018 /

Uczestnicy Kreatywnych Warsztatów Wokalnych wystąpią z koncertem w najbliższy piątek w Domu Kultury "Zameczek".

 

Na zajęcia w sekcjach tanecznej, plastycznej i wokalno-muzycznej zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych Dom Kultury "Zameczek". Właśnie rozpoczął się nowy sezon artystyczny.

Ponad 50 prac z Polski i z zagranicy wpłynęło na międzynarodowy  konkurs ANIMATUS, który organizuje Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”. Uczestnicy musieli przygotować koncepcję i realizację lalki, animowanego obiektu lub formy teatralnej.

Wielka wyprzedaż garażowa

Kielce / 30 sierpnia 2018 /

Książki, ubrania, zabawki oraz gry będzie można zakupić podczas Wielkiej Wyprzedaży Garażowej, która odbędzie się w niedzielę, 16 września, na placu za Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach. W imprezie wezmą również udział osoby zajmujące się rękodziełem oraz odnawianiem starych przedmiotów.

 

Dziesięć spektakli, trzynaście warsztatów, dwa pokazy filmów krótkometrażowych, dwa słuchowiska i jedno inscenizowane czytanie sztuki to wydarzenia, które odbyły się w ramach czwartej edycji "Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!". W festiwalu wzięło udział 1600 uczestników.

 

"Mały Tygrys Pietrek" to tytuł sztuki, która będzie miała swoją premierę w najbliższą niedzielę w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach. Sztuka rozpocznie nowy sezon artystyczny, który będzie odbywał się pod hasłem "Chodź tu!". W nowym repertuarze łącznie z "Małym Tygrysem Pietrkiem" znajdzie się sześć spektakli premierowych.

Konkurs w Teatrze

Kielce / 29 sierpnia 2018 /

1,5 tysiąca złotych oraz nagrody rzeczowe można wygrać w konkursie "Napisz do nas o nas", który już po raz trzeci organizuje Stowarzyszenie Przyjaciół im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Prace konkursowe można nadsyłać do 30 listopada.

Kielczanin Rafał Zawierucha otrzymał rolę w filmie Quentina Tarantino pt. „Once Upon a Time in Hollywood”. Aktor zagra Romana Polańskiego, a na planie filmowym pojawią się też takie gwiazdy jak Leonardo Di Caprio czy Brad Pitt. Premiera planowana jest na 26 lipca przyszłego roku.

 

Strona 6 z 101

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna