Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Obrazy i rzeźby ukazujące codzienne życie wsi oraz zwyczaje i obrzędy ludowe można zobaczyć na wystawie czasowej w Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego. W najbliższą niedzielę po ekspozycji poświęconej regionalizmowi zainteresowanych oprowadzi kurator wystawy Sylwia Zacharz.

Udział w zajęciach plastycznych, muzycznych i tanecznych oferuje dzieciom i młodzieży Ośrodek Kultury „Ziemowit” w Kielcach. Za kilka dni rozpocznie się nowy sezon artystyczno-kulturalny w tej placówce.

Anna Parkita i Przemysław Wierzba wystąpią podczas recitalu wiolonczelowego, który odbędzie się w najbliższą niedzielę w Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. W programie znajdą się utwory Antonio Vivaldiego, Maxa Brucha, Camille Saint-Saënsa i Andrzeja Cwojdzińskiego.

Najpiękniejsze tenorowe arie operowe oraz utwory minionego sezonu artystycznego, które cieszyły się największym powodzeniem wśród publiczności wybrzmią podczas koncertu na zakończenie lata w Filharmonii Świętokrzyskiej. Impreza odbędzie się w najbliższy piątek.

Najsłynniejszych oper i operetek w wykonaniu zespołu Strauss Ensemble będzie można posłuchać w najbliższą niedzielę podczas koncertu "To, co najpiękniejsze", który odbędzie się na scenie plenerowej Kieleckiego Centrum Kultury. Impreza zamknie cykl "Tarasy Sztuki", który trwał przez całe wakacje.

 

Zajęcia skierowane są do projektantów mody, tkanin, biżuterii, wzornictwa przemysłowego, architektów i pasjonatów tworzenia przestrzennych form. Kursanci nauczą się jak tworzyć trójwymiarowe formy z płaskich arkuszy papieru i tkanin. Szkolenie odbędzie się 25 sierpnia w godz.11.30 - 16.30 w Ambasadzie Dizajnu przy ul. Wesołej.

30 dzieci z Ośrodka dla Cudzoziemców w Łukowie przyjedzie w tym tygodniu do Kielc, aby poznawać kulturę naszego regionu. Ich wizyta to drugi etap projektu "Ojczyzny" realizowanego przez kielecki Teatr Lalki i Aktora "Kubuś".

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej oraz Instytut Dizajnu zaprasza na wspólne warsztaty, które odbędą się w najbliższą sobotę, czyli 25 sierpnia w godz. 12.30 - 14.00 na pl. Artystów.

Orkiestra Akordeonowa "Fantazja" z Grodna wystąpi 28 sierpnia o godzinie 18.30 w Pałacyku Zielińskiego. Grupa wykona polskie piosenki oraz światowe przeboje na czternastu akordeonach.

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na I Festiwal Filmu i Muzyki. Francja. Impreza odbędzie się w dniach od 7 do 14 września. Szczegóły na plakacie.

Znany tancerz Żora Korolyov otworzy w Kielcach własną Akademię, w której będzie można uczyć się śpiewu, tańca, aktorstwa i akrobatyki. Działalność instytucji zostanie zainaugurowana 24 sierpnia podczas zakończenia wakacji w Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego.

 

Jakub Juszyński i Tomasz Habdas, twórcy blogów podróżniczych będą gośćmi spotkania dla miłośników i pasjonatów gór, które odbędzie się w najbliższą sobotę w kieleckim Centrum Geoedukacji.

 

Strona 5 z 99

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna