Dąbrowa 750x200

Na antenie: Lato od rana
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA

Na antenie: Lato od rana
online button
online button

KULTURA KIELCE

"Harcerskie sto lat" to tytuł wystawy, którą można oglądać od dzisiaj w Bibliotece Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach. Materiały znajdujące się na ekspozycji pochodzą ze zbiorów biblioteki oraz kolekcji Danuty i Andrzeja Rembalskich.

 

Od piątku w Galerii Brama Instytutu Dizajnu można oglądać nową wystawę „Imię Różu” . Na ekspozycji zaprezentowano przedmioty codziennego użytku, które łączy funkcjonalność, oryginalna estetyczna forma oraz wysokiej jakości materiały.

Muzeum Historii Kielc organizuje warsztaty dla dzieci i młodzieży "Orzeł - ptak wolności" i  "Wąsy Marszałka". Natomiast dla starszych, przewidziane są otwarte prelekcje ilustrowane fotografiami w Parku Miejskim.

Anna Wyszkoni, Margaret, Kabaret Moralnego to tylko część gwiazd, które wystąpią podczas tegorocznego Festiwalu „Magiczne Zakończenie Wakacji Kielce 2018”. Dwudniową imprezę zaplanowano na 25 i 26 sierpnia.

Trzy weekendy prezentacji spektakli, pokazy filmów oraz czytania sztuk to tylko nieliczne atrakcje, jakie czekają na uczestników czwartej edycji "Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!", która odbędzie się w sierpniu w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Nowym przedsięwzięciem towarzyszącym imprezie będą bezpłatne warsztaty medialne dla młodzieży.

 

Dzisiaj odbyły się ostatnie już wakacyjne warsztaty z "Pegazem". Wzięło w nich udział kilkoro młodych osób, które chcą połączyć swoją przyszłość z teatrem.

Ruszyła X edycja konkursu „Zabawka Przyjazna Dziecku”, organizowanego przez Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

W poniedziałkowy wieczór na scenie Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”, można było zobaczyć efekty warsztatów „Lato w teatrze”. 32 dwóch uczestników przedstawiło spektakl pod tytułem „Leśnie ścieżki inspiracji”.

Magda Grąziowska odchodzi z Teatru Stefana Żeromskiego w Kielcach. Aktorka rozpocznie pracę w Teatrze Starym im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie.

 

Trwa nabór wniosków o przyznanie Świętokrzyskiej Nagrody Kultury. To już 20. edycja konkursu.

Ruszyła kolejna edycja wakacyjnych zajęć dla dzieci i młodzieży w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Koziej w Kielcach. Program obejmuje między innymi: zajęcia wokalne, choreograficzne, muzyczne, plastyczne, teatralne, świetlicowe, gry planszowe oraz szachy.

Już w czwartek w Kielcach rozpocznie się 45. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. W trwającym 10 dni wydarzeniu weźmie udział 72 solistów, 14 zespołów muzycznych i 17 grup tanecznych. Oprócz polskich harcerzy, nasze miasto odwiedzą goście z Ukrainy i Algierii.

Już po raz szósty w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach odbywały się warsztaty pt. "Lato w teatrze". Uczestnicy projektu zaprezentują się przed publicznością w poniedziałek i wtorek podczas pokazów finałowych na scenie w Teatrze i w Szklanym Domu w Ciekotach.

Wczoraj i dzisiaj odbyły się warsztaty organizowane przez teatr "Pegaz" w Kieleckim Centrum Kultury. Są one przeznaczone dla młodzieży, która interesuje się teatrem i chciałaby spróbować swoich sił na jego deskach.  

Strona 5 z 81

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna