Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Rafał Zawierucha był gościem Pałacyku Zielińskiego w Kielcach. Odtwórca roli Romana Polańskiego w filmie Quentina Tarantino na wtorkowym spotkaniu wspominał lata młodości w Kielcach i opowiadał o aktorskich przygodach na planie w Hollywood.

Fundacja VIVE Serce Dzieciom i Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego po raz trzeci ogłaszają konkurs plastyczny „Recykling na miarę”. W tym roku tematem przewodnim konkursu jest twórczość Stanisława Moniuszki, kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie i twórcy polskiej opery narodowej.

Rozpoczęła się siódma edycja ogólnopolskiego konkursu „Nasi sąsiedzi – Żydzi”, organizowanego przez Ośrodek Edukacyjno - Muzealny „Świętokrzyski Sztetl” w Chmielniku oraz Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół wszystkich szczebli z całej Polski.

Adam Michnik, Olga Tokarczuk, Jerzy Trela i Maja Komorowska to tylko kilka ze znanych postaci, które będą gośćmi II Festiwalu Literatury Faktu i Poezji "Dialog przeciw nienawiści", jaki odbywać się będzie od 4 do 21 marca w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu w Kielcach. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie im. Jana Karskiego.

Alicja Stępień oraz Jerzy Puk zostali odznaczeni medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.  Nagrody wręczyła Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach, zmieniała witrynę internetową. Strona oprócz nowego wyglądu posiada udogodnienia dla osób z dysfunkcjami wzroku.

Będzie druga edycja Międzynarodowego konkursu na koncepcję i realizację lalki/animowanego obiektu/formy teatralnej ANIMATUS, którego organizatorem jest Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach". Placówka otrzymała na ten cel 73 800 złotych dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wystawy czasowe, ekspozycje planszowe, spotkania edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych to tylko niektóre z propozycji, jakie przygotowało na ten rok dla zwiedzających Muzeum Historii Kielc. W przygotowaniu jest też kilka publikacji, w tym dwie, które ukazują się cyklicznie.

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na trzydniowe warsztaty taneczne. Zajęcia będą odbywać się od 22 do 24 lutego.

89,5 tysiąca złotych otrzymał od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach na realizację projektu V Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! Wydarzenie odbędzie się tradycyjnie w sierpniu.

W maju poznamy kolejnych laureatów nagrody „Kustosz Pamięci Narodowej”. Organizatorem wydarzenia, które w tym roku odbywa się po raz osiemnasty, jest Instytut Pamięci Narodowej.

"Uwaga! Dzieci na scenie!" - pod takim hasłem rusza nabór zgłoszeń do III Przeglądu Spektakli Szkolnych i Przedszkolnych organizowanego przez Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach. W wydarzeniu mogą wziąć udział  dziecięce grupy teatralne reprezentujące szkoły, przedszkola, domy kultury i placówki oświatowo-wychowawcze z województwa świętokrzyskiego.

Strona 5 z 108

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna