Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Kieleccy twórcy odnieśli kolejny sukces. Film "Credo" w reżyserii Mikołaja Wróbla podczas festiwalu filmów krótkometrażowych Independent Short Film Festival w Hollywood otrzymał nagrodę za najlepsze zdjęcia. Ich autorem jest Mateusz Śliwa z Kielc.

Ilustracje książkowe wykonane przez wybitnych współczesnych artystów do dzieł Stefana Żeromskiego będzie można zobaczyć na wystawie "Między słowem a obrazem", która zostanie otwarta 26 lutego w Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego.

Sprawy płacowe były tematem spotkania przedstawicieli „Solidarności" ze wszystkich placówek kulturalnych podległych Marszałkowi Województwa Świętokrzyskiego. W staraniach o godziwy wzrost wynagrodzeń nie wykluczają sięgnięcia po protesty.

W związku z ogłoszeniem żałoby narodowej po śmierci Jana Olszewskiego Teatr im. Stefana Żeromskiego i Filharmonia Świętokrzyska w Kielcach odwołują spektakle i koncert zaplanowane na 15 i 16 lutego.

Ruch Światło-Życie Diecezji Kieleckiej organizuje specjalną projekcję filmu "Mój piękny syn". Odbędzie się ona 24 lutego godz. 18 w kinie Moskwa.

"Dopóki mamy twarze" to nowe przedstawienie, które jest przygotowywane przez młodzież z liceum im. św. Stanisława Kostki w Kielcach. Premiera zaplanowana jest na 1 marca.

Wybitnemu twórcy grafiki użytkowej, Karolowi Śliwce, jest poświęcony konkurs "Jak Śliwka w kompot", którego organizatorem jest Instytut Dizajnu w Kielcach. Wygrany projekt będzie można obejrzeć na wystawie pod tym samym tytułem, która zostanie otwarta w czytelni placówki 22 lutego.

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach serdecznie zaprasza na występ podopiecznych Ośrodka dla Cudzoziemców w Łukowie, który odbędzie się w najbliższą środę na scenie teatru „Kubuś”.

Spotkania z autorami i kiermasz książki historycznej będą towarzyszyć Kieleckim Dniom Książki Historycznej, które odbędą się w dniach od 22 do 23 lutego w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Muzeum Historii Kielc. Wydarzenie zostanie zorganizowane w ramach cyklicznych spotkań edukacyjnych dla dorosłych i starszej młodzieży.

Region świętokrzyski, ludzi z nim związanych i przyrodę będą ukazywać fotografie, które znajdą się na prezentowanych co dwa miesiące na Wzgórzu Zamkowym w Kielcach wystawach w ramach cyklu "To Tu. Moje Świętokrzyskie". Podsumowaniem wszystkich ekspozycji będzie album, który ukaże się za dwa lata.

Trzeci Bal Charytatywny pod hasłem „Włącz serce” odbędzie się już 23 lutego w Studenckim Klubie Wspak. To doskonała okazja nie tylko do dobrej zabawy, ale również na wsparcie osób potrzebujących pomocy.

175 tysięcy złotych na organizację II Kieleckiego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego otrzymał Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Dotacja została przyznana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Teatr i Taniec".

Strona 4 z 108

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna