Na antenie: Party Mix Przebojów
Mateusz Sośnicki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA

Na antenie: Party Mix Przebojów
Mateusz Sośnicki
online button
online button

KULTURA KIELCE

Teatr „Kubuś” solidaryzuje się z artystami w potrzebie. Scena lalkowa przyłączyła się do ogólnopolskiej zbiórki pieniędzy prowadzonej przez Fundację imienia Darii Trafankowskiej. Misją organizacji jest pomoc w ratowaniu życia i zdrowia aktorów oraz zapewnienie im wsparcia w kryzysowych sytuacjach życiowych. Kielecka odsłona akcji odbędzie się w niedzielę 28 stycznia po spektaklu „Akademia Pani Beksy” o godzinie 11.

Wiosną Park Etnograficzny w Tokarni zaprosi na całkiem nowe warsztaty muzealne. Będą do nich wykorzystane zabytki znajdujące się w podkieleckim skansenie a nawet zwierzęta. Pracownicy instytucji podczas interaktywnych zajęć pokażą, jak wyglądała nauka w dawnej szkole. Poruszą też temat budownictwa a nawet higieny.

Anna Zielińska-Brudek, kielecka policjantka a także poetka, prezentowała w Kieleckim Centrum Kultury twórczość ze swojego nowego tomiku wierszy. Zatytułowała go „Ugina się dzień”. To czwarty jej zbiór poezji i jak przyznaje autorka, jest on przełomowy, ponieważ przyniósł coś, do czego człowiek dojrzewa latami.

W niedzielę 28 stycznia w dawnej synagodze w Chmielniku odbędzie się karnawałowy koncert ph. „Lirycznie, tanecznie i rytmicznie”. Start o godzinie 16. Zabrzmią niezapomniane arie z oper i operetek, będzie taniec inspirowany muzyką żydowską. Wstęp 6 zł.

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach prezentuje doroczną wystawę pt. „Kapitał sztuki – suplement 2017”. Zobaczymy na niej prace kilkudziesięciu malarzy, plastyków, rzeźbiarzy i fotografików, którzy są członkami związków artystycznych.

Kielecki Teatr Tańca będzie gościł artystów z daleka. Już w środę 31 stycznia o godzinie 19 na scenie instytucji wystąpi chiński zespół Beijing Dance Acdemy. Kielczanie będą mogli zobaczyć widowisko łączące współczesność i tradycje.

Filharmonia Świętokrzyska wraca do klasyków. W najbliższy piątek o godzinie 19 w murach instytucji rozpocznie się koncert pod hasłem „Kanon polihymnii”. Tym razem solistą będzie gitarzysta Krzysztof Meisinger. Koncert poprowadzi dyrygent Marek Wroniszewski.

W najbliższy wtorek, 23 stycznia o godzinie 17 w Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się spotkanie autorskie z Anną Zielińską- Brudek. Nakładem Wydawnictwa Jedność w Kielcach ukazał się jej czwarty tomik poezji pn. „Ugina się dzień”.

W Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach rozstrzygnięty został 5. Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek „Gloria”. W sześciu kategoriach zaprezentowało się w sumie 161 podmiotów wykonawczych – solistów i zespołów. Grand Prix konkursu zdobyła Klaudia Stańczyk z Małogoszcza.

Galeria Winda mieszcząca się w murach Kieleckiego Centrum Kultury prezentuje wystawę pod hasłem „Glasstosteron”. Zobaczymy na niej szklane obiekty autorstwa czternastu artystów – wyłącznie mężczyzn. - To prezentacja męskiego spojrzenia na szkło artystyczne – mówi profesor Kazimierz Pawlak, kurator projektu i dziekan Wydziału Szkła i Ceramiki na ASP we Wrocławiu.

Kolejne karnawałowe spotkanie w Filharmonii Świętokrzyskiej. W ten piątek (19 stycznia) o godzinie 19 w murach instytucji rozpocznie się koncert pod hasłem „Tylko Ragtime”. Muzycy zaprezentują nam taneczne kompozycje kojarzące się z nowojorskimi czy nowoorleańskimi zabawami z przełomu XIX i XX wieku.

Szacunek – to nowe hasło, które będzie przyświecało pracy Instytutu Dizajnu w Kielcach. Zostało ono przyjęte w związku z tegorocznymi obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Projektanci będą zwracali uwagę na szacunek do siebie, do otaczającej przyrody, najbliższych osób, tradycji i kultury.

Zmiany w OMPIO

Kielce / 18 stycznia 2018 /

Ekspozycję stałą modernizuje Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. Zostanie uzupełniona o informacje, które instytucja przez kilka lat zdobywała od mieszkańców miasta. Główna wystawa jest tworzona pod hasłem „Od niepodległości do niepodległości”.

W holu głównym Wojewódzkiego Domu Kultury społecznicy z nieformalnej grupy „Kwiatki w betonie” prezentują wystawę fotograficzną pt. „Moje miejsce/wspólna przestrzeń”. Jest ona podsumowaniem pleneru, który jesienią odbył się w podkieleckiej Wiśniówce. Brali w nim udział podopieczni miejscowej świetlicy oraz fotografowie ze stolicy regionu.

Strona 3 z 69

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna