Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Ponad 700 osób odwiedziło w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Dawny Pałac Biskupów Krakowskich, gdzie znajduje się wystawa pt. "Biel, Czerwień, Braterstwo". Powstała ona właśnie, aby uczcić ten wyjątkowy jubileusz.

 

Instytut Dizajnu w Kielcach będzie miał nowego dyrektora artystycznego. Krzysztof Kucharczyk, który pełnił tę funkcję od 2016 roku, zrezygnował z tej posady, ponieważ otrzymał propozycję pracy na stanowisku zastępcy dyrektora w Centrum Sztuki Współczesnej "Łaźnia" w Gdańsku.

Światło na wystawie

Kielce / 07 listopada 2018 /

Czy można zaprojektować światło i jakie pomysły na opowiedzenie o tym zjawisku mają dizajnerzy będzie można dowiedzieć się podczas oglądania wystawy "Spektrum światła. Dizajn i fotony", która będzie dostępna dla zwiedzających od najbliższego piątku w galerii głównej Instytutu Dizajnu w Kielcach. Będzie to pierwsza tego typu ekspozycja w Polsce.

Alicja Majewska z Włodzimierzem Korczem, Perfect i Ira wystąpią w najbliższym czasie w Kieleckim Centrum Kultury oraz Filharmonii Świętokrzyskiej. Koncerty odbędą się w ramach cyklu "Gwiazdy na jesień Kielce".

Spektakl "Ciemności..." najgłośniejszej pary twórców teatralnych w Polsce, Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego będzie można obejrzeć w dniach 3 i 4 listopada w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Tematem sztuki jest problem obcości  we współczesnym, korporacyjnym świecie.

Kielce będą w najbliższą niedzielę kolejnym przystankiem na jesiennej trasie koncertowej Varius Manx i Kasi Stankiewicz. Artyści zagrają w Kieleckim Centrum Kultury i będą promować album "ENT".

Dziewięć spektakli z różnych miast Polski będzie można obejrzeć podczas XVIII Przeglądu Teatrów Alternatywnych, który odbędzie się od 2 do 4 listopada w kieleckiej Bazie Zbożowej. Wydarzenie uzupełni kilka imprez towarzyszących. Organizatorem przeglądu jest Stowarzyszenie Artystyczne "Ecce Homo".

30 października w Filharmonii Świętokrzyskiej odbędą się zaduszki muzyczne poświęcone ludziom kultury - muzykom i pracownikom, którzy wpisali się w historię tej instytucji.

Prawie trzy tysiące tancerzy z 35 krajów świata, w tym prawie 400 z samej Polski bierze udział w Mistrzostwa Świata IDO Hip Hop Break Dance i Electric Boogie, które odbywają się od wtorku w Hali Legionów w Kielcach. Uczestników wspiera około tysiąca osób towarzyszących, a ich zmagania obejrzało kilkanaście tysięcy widzów.

 

W Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach rozpoczęły się warsztaty w ramach projektu „Wczytuję sztukę”. Podczas zajęć młodzież poznaje tajniki teatru i pracuje nad tekstem tak samo, jak aktorzy nad rolami, które dostają w teatrze.

 

"Pokojowy patriotyzm" to tytuł najnowszej wystawy, którą z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowało Muzeum Wsi Kieleckiej. Ekspozycję można oglądać w Dworku Laszczyków w Kielcach.

46 filmów dokumentalnych z całej Polski będzie można zobaczyć w ciągu pięciu dni tegorocznej, 24 edycji Festiwalu Form Dokumentalnych "Nurt", który odbędzie się w dniach od 19 do 23 listopada w Kieleckim Centrum Kultury. Pokazom będzie towarzyszył maraton filmowy poświęcony zmarłym wybitnym twórcom form dokumentalnych oraz warsztaty filmowe z Krzysztofem Miklaszewskim, pomysłodawcą festiwalu.

 

Strona 3 z 103

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna