Dąbrowa 750x200

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

KULTURA KIELCE

Trzytomowy album zawierający fotografie fresków znajdujących się w kaplicy Sykstyńskiej odwzorowane w skali jeden do jednego zaprezentowała dzisiaj w Biurze Wystaw Artystycznych firma Goldenmark z Wrocławia. To unikatowe dzieło będzie można oglądać w Kielcach jeszcze przez kilka dni.

 

Dwa koncerty charytatywne dla Irmy Sumary odbędą się w Wojewódzkim Domu Kultury i Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach. Pierwszy będzie 2 sierpnia, a drugi dzień później. Dla chorej wicedyrektor i pedagoga ze Szkoły Podstawowej numer 2 w Kielcach zagra młody i utalentowany pianista Daniel Szefer.

 

W samo południe. "Album Legionów". Pod taką nazwą w najbliższą niedzielę w Muzeum Historii Kielc odbędzie się spotkanie, podczas którego będzie można obejrzeć fotografie związane z życiem codziennym i walkami 4 Pułku Piechoty Legionów na wschodnim froncie w 1916 roku.

Muzeum Narodowe w Kielcach w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach i zajęciach edukacyjnych.

Różne formy stepowania zostaną zaprezentowane podczas widowiska "Usłyszeć taniec", które będzie można zobaczyć w najbliższą niedzielę w plenerze przed Kieleckim Centrum Kultury. Impreza odbędzie się w ramach cyklu "Trasy Sztuki", który potrwa do końca wakacji.

 

W oddziale Muzeum Narodowego w Kielcach, czyli w Muzeum Dialogu Kultur przy ul. Rynek 3 jest dostępna czasowa wystawa malarska Bolesława Biegasa "Gdy sztuka spotyka się z polityką".

Wykładu poświęconego architekturze neostylowej będzie można posłuchać w najbliższą niedzielę w dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu Niedziela w Muzeum.

Ponad 200 miniatur samochodów z całego świata będzie można obejrzeć w sobotę na wystawie w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach. Ekspozycja została przygotowana w ramach cyklu Sobotnie warsztaty familijne, który trwa przez całe wakacje.

 

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zaprasza na projekcję trzech filmów pod wspólną nazwą "Widnokrąg Dobrego Kina". Filmy będzie można obejrzeć 1 sierpnia w kinie Fenomen, które działa w tej placówce.

Muzyki jazzowej będzie można posłuchać w najbliższy piątek na dziedzińcu Filharmonii Świętokrzyskiej, gdzie odbędzie się koncert pt. "Przystanek pierwszy - jazz". Przed publicznością wystąpi zespół PKS Trio.

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zaprasza osoby zajmujące się edukacją i kulturą do udziału w Świętokrzyskiej Giełdzie Projektów. Zainteresowani wezmą udział w bezpłatnych warsztatach dotyczących wystąpień publicznych i edukacji kulturowej.

Na Placu Artystów w Kielcach można oglądać wystawę „Wołyń 1943. Wołają z grobów, których nie ma”. Ekspozycja przedstawia historię zbrodni popełnionej na Polakach przez ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu i w Małopolsce podczas II wojny światowej.

Otwarcie sali koncertowej w Muzeum Hammonda i występy znakomitych artystów będą towarzyszyć trzeciej edycji Festiwalu Laurens Hammond Pro Memoria. Impreza odbędzie się już 1 i 2 września.

W Kieleckim kinie „Fenomen” odbyła się już kolejna projekcja odbywająca się w ramach V edycji Kieleckiego Przeglądu Polskich Filmów, „Historia w filmie”. Dzisiejszego wieczoru został pokazany film Andrzeja Wajdy pod tytułem „Krajobraz po bitwie”

Strona 3 z 81

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna