Dąbrowa 750x200

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

KULTURA KIELCE

Recital Justyny Szafran

Kielce / 09 sierpnia 2018 /

Największe przeboje Edith Piaf zaśpiewa podczas swojego recitalu Justyna Szafran. Koncertu będzie można posłuchać w najbliższą niedzielę w plenerze przed Kieleckim Centrum Kultury. Impreza odbędzie się w ramach cyklu "Trasy Sztuki", który potrwa do końca wakacji.

Hurra!Art! już w sobotę

Kielce / 08 sierpnia 2018 /

Trzy weekendy prezentacji spektakli, pokazy filmów oraz czytania sztuk to tylko nieliczne atrakcje, jakie czekają na uczestników czwartej edycji "Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!", który rozpocznie się w najbliższy weekend w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Tegoroczna edycja warsztatów będzie odbywać się pod hasłem "Odwagi".

 

"Imię Różu", czyli nowa wystawa, którą w Galerii Brama przygotowała pracownia ceramiki Instytutu Dizajnu. Znalazły się w niej przedmioty codziennego użytku, które łączy funkcjonalność, oryginalna estetyczna forma oraz wysokiej jakości luksusowe materiały.

Koncert promujący płytę Tomka Wachnowskiego zatytułowaną "Kołomyja i Pic" odbędzie się w piątek, 17 sierpnia w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Autorem wszystkich utworów, które znalazły się na płycie, jest znany kielecki poeta Adam Ochwanowski.

"Brodway..." w Filharmonii

Kielce / 06 sierpnia 2018 /

Największych musicali świata będzie można posłuchać w najbliższy piątek na dziedzińcu Filharmonii Świętokrzyskiej, gdzie odbędzie się koncert "Brodway, Brodway...". Przed publicznością wystąpi ceniony aktor musicalowy i wybitny wokalista Jakub Wocial.

Utwory z repertuaru Jacka Kaczmarskiego będzie można usłyszeć podczas koncertu, który odbędzie się 23 sierpnia w dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich. Przed publicznością zaprezentuje się kompozytor, wokalista i muzyk Kuba Blokesz.

"Mapy i terytoria", "Yellow" oraz "Zmiana nastroju" to tytuły trzech nowych wystaw, które można obejrzeć w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach.

Wakacje w pełni, a Instytut Dizajnu ma kolejną propozycję na spędzenie wolnego czasu dla dzieci. W każdy piątek sierpnia ID zapraszamy do Galerii Głównej Instytutu na oprowadzanie po wystawie "Elementarz Polskiego Dizajnu", która pokazuje 100 lat polskiego projektowania.

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach zaprasza na interaktywną wystawę, na której można zagrać na dawnych komputerach i konsolach. Do dyspozycji zwiedzających dostępnych jest kilkanaście stanowisk z takimi sprzętami jak NES, SNES czy Sega Mega Drive.

Próba czerwonej gliny, wyciskanie jej do granic możliwości przy użyciu prasy, następnie tworzenie z niej naczyń odzwierciedlających emocje, to wszystko będzie można zrobić na dzisiejszych warsztatach w pracowni ceramiki ID o godz. 17.00.

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza dzieci wraz z opiekunami na zajęcia edukacyjne z historii i archeologii. W wakacje spotkania familijne realizowane są w salach ekspozycyjnych i w sali warsztatowej Muzeum Dialogu Kultur.

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego zaprasza  do wzięcia udziału w I Świętokrzyskim Festiwalu Seniorów. Na scenie będzie można zaprezentować swoje umiejętności wokalne, taneczne, teatralne, kabaretowe i literackie.

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaprasza do udziału w międzynarodowym  konkursie na koncepcję i realizację lalki, animowanego obiektu lub innej formy teatralnej.

Trwa cykl koncertów letnich w ogrodzie włoskim przy Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach. Odbywają się one w każdą niedzielę wakacji o godz. 16, a wstęp jest bezpłatny.

Strona 2 z 81

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna