Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Na Placu Artystów w Kielcach można oglądać wystawę „Wołyń 1943. Wołają z grobów, których nie ma”. Ekspozycja przedstawia historię zbrodni popełnionej na Polakach przez ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu i w Małopolsce podczas II wojny światowej.

Otwarcie sali koncertowej w Muzeum Hammonda i występy znakomitych artystów będą towarzyszyć trzeciej edycji Festiwalu Laurens Hammond Pro Memoria. Impreza odbędzie się już 1 i 2 września.

 

W Kieleckim kinie „Fenomen” odbyła się już kolejna projekcja odbywająca się w ramach V edycji Kieleckiego Przeglądu Polskich Filmów, „Historia w filmie”. Dzisiejszego wieczoru został pokazany film Andrzeja Wajdy pod tytułem „Krajobraz po bitwie”

Występ Andrzeja Zielińskiego, założyciela słynnej grupy "Skaldowie" będzie towarzyszył otwarciu sali koncertowej w Muzeum Laurensa Hammonda w Kielcach. Wydarzenie zaplanowano na 1 września.

 

Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze" wystąpi 4 sierpnia z koncertem jubileuszowym w klasztorze Ojców Cystersów w Jędrzejowie. Wydarzenie odbędzie się w ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej, który trwa w tym mieście od 7 lipca.

Włoskie malarstwo batalistyczne na przykładzie dwóch scen batalistycznych Francesco Grazianiego będzie tematem wykładu, który odbędzie się w najbliższą niedzielę w Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Spotkanie zostanie zorganizowane w ramach cyklu "Niedziela w Muzeum".

 

"Machaj wędą, ryby będą". Pod takim hasłem w najbliższą niedzielę w Parku Etnograficznym w Tokarni odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu "Rodzinne niedziele w skansenie".

 

Zespół "Bartek Szu&Fajne Dziewczyny" wystąpi w najbliższy piątek na dziedzińcu Filharmonii Świętokrzyskiej. To już kolejna impreza z cyklu "Lato w Filharmonii".

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach zaprasza młodzież w wieku od 12 do 18 lat do udziału w inscenizowanym czytaniu sztuki „Strajk Buziaków” Camille’aReberteza. Wydarzenie odbędzie się w ramach IV Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra!Art!

Jodły już rozdane

Kielce / 22 lipca 2018 /

Zespół Tańca Rewiowego „Da Capo Al Fine” z Pucka i Władysławowa zdobył Grand Prix 45 Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Do uczestników imprezy trafiło łącznie 57 statuetek, które przyznano w 25 kategoriach.

 

Aga Zaryan, pierwsza dama polskiego jazzu, wystąpi w koncercie pt. "Umiera piękno", który odbędzie się 4 sierpnia w dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich. Impreza odbędzie się w ramach projektu realizowanego w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

ROCKowy rekord pobity

Kielce / 19 lipca 2018 /

Utwór "Kocham Wolność" autorstwa Bogdana Łyszkiewicza zagrało i zaśpiewało dzisiaj na kieleckim Rynku 131 wykonawców tworząc "Największy Zespół ROCKowy". Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach 45. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej i odbyło się w Kielcach po raz trzeci.

 

Strona 11 z 101

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna