Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Już w najbliższą niedzielę w pałacu Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku odbędzie się koncert fortepianowy, podczas którego wystąpią pianiści Anna Parkita i Andrzej Ślązak. Muzycy zagrają utwory takich artystów jak Jan Sebastian Bach, Dymitr Szostakiewicz, Arvo Pärt, Ludwig van Beethoven czy Siergiej Rachmaninow.

W Muzeum Dialogu Kultur przy kieleckim Rynku można oglądać wystawę Bolesława Biegasa „Gdy sztuka spotyka się z polityką”.

Teatr Zbożowy prowadzony przez Fundację Studio TM Doroty i Artura Anyżów zdobył II Nagrodę i  Nagrodę Publiczności za spektakl ,,Kaskaderzy” podczas  II Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Alternatywnych „Hesperia” im. Czesława Dopieralskiego. Przegląd odbył się w ostatni weekend czerwca w Chełmie.

Magda Grąziowska i Bartłomiej Cabaj zostali uznani za najlepszych aktorów tego sezonu w Teatrze im. Stefana Żeromskiego. Natomiast "Prędko, prędko..." w reżyserii Mikołaja Grabowskiego to najbardziej lubiany przez widzów spektakl. Tak przedstawiają się wyniki zakończonego właśnie 26. Plebiscytu o "Dziką Różę". Statuetki, upominki i kwiaty wręczono artystom podczas uroczystej gali w Teatrze.

"W samo południe". Pod taką nazwą w najbliższą niedzielę w Muzeum Historii Kielc odbędzie się spotkanie, podczas którego Krzysztof Myśliński, jeden z kuratorów najnowszej, jubileuszowej wystawy w muzeum oprowadzi zainteresowanych po ekspozycji i podzieli się historiami dotyczącymi najciekawszych jej obiektów.

Muzyka chóralna na Świętym Krzyżu

Święty Krzyż / 28 czerwca 2018 /

1 lipca w Klasztorze Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu odbędzie się finał V Ogólnopolskiego Przeglądu Chórów Akademickich "Święty Krzyż 2018".

W dniach 3, 5, 9 i 10 lipca w Kieleckim Centrum Kultury, odbędą się bezpłatne warsztaty dla młodzieży.

Już w najbliższą sobotę o godzinie 15.00 w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych przy ulicy  Wojewódzkiej 12 w Kielcach, odbędzie się finałowy koncert Big Bandu złożonego z uczestników  letnich warsztatów Big Bandowych oraz polskich muzyków.

Główne obchody tegorocznej, 72. rocznicy pogromu kieleckiego, odbędą się 4 lipca, i będą miały formę Marszu Pamięci i Modlitwy. Towarzyszące rocznicy spotkania: dyskusje, koncerty, spotkania autorskie, będą odbywać się od 1 do 8 lipca.

Katarzyna Nosowska oraz zespół KULT będą gwiazdami tegorocznej VI edycji festiwalu Kielce Rockują. Koncerty odbędą się w dniach 15 i 16 września w Amfiteatrze na kieleckiej Kadzielni.

Już 12 lipca rusza 45. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach. W bogatym programie tegorocznej edycji znalazły się przeglądy konkursowe, warsztaty artystyczne, czy liczne koncerty.

Już od 3 lipca w Muzeum Dialogu Kultur przy kieleckim Rynku będzie można oglądać wystawę czasową pt. "Bolesław Biegas. Gdy sztuka spotyka się z polityką".

Strona 11 z 98

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna