Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Ostatni wakacyjny koncert w KCK

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Ostatni wakacyjny koncert w KCK

Kielce / 22 sierpnia 2018 / Tekst

Najsłynniejszych oper i operetek w wykonaniu zespołu Strauss Ensemble będzie można posłuchać w najbliższą niedzielę podczas koncertu "To, co najpiękniejsze", który odbędzie się na scenie plenerowej Kieleckiego Centrum Kultury. Impreza zamknie cykl "Tarasy Sztuki", który trwał przez całe wakacje.

 

Strauss Ensemble to zespół muzyki wiedeńskiej, który powstał w 1999 roku. W jego skład wchodzą Ludmiła Worobec-Witek – skrzypce, Jacek Hodur – wiolonczela, Krzysztof Sokołowski – kontrabas, Agnieszka Wolska-Ścipniak – flet, Dariusz Kozieł – klarnet i Artur Jaroń – fortepian. Większość z nich to muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej. Od początku istnienia Strauss Ensemble cieszy się popularnością i uznaniem krytyki. Repertuar zespołu jest bardzo bogaty i zróżnicowany. Składa się na niego kilkaset utworów, w tym muzyka Straussów, walce, polki, galopy, marsze, czardasze, fokstroty, muzyka popularna, filmowa i taneczna.

Koncert "To, co najpiękniejsze" rozpocznie się o godzinie 20. W razie deszczu zostanie przeniesiony na Scenę Kameralną KCK. Wstęp jest bezpłatny, ale organizatorzy informują, że w związku z bardzo dużym zainteresowaniem "Tarasami Sztuki", w przypadku przeniesienia koncertu na Scenę KCK do wejścia na koncert upoważniać będą bezpłatne wejściówki, które można odebrać w Impresariacie Kieleckiego Centrum Kultury od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16. Jeśli koncert będzie odbywał się w plenerze, wejściówki nie obowiązują.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna