Dąbrowa 750x200

Na antenie: Twoje Ulubione Wakacje
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Odsłonią „Fair Building”

Na antenie: Twoje Ulubione Wakacje
online button
online button

KULTURA KIELCE

Odsłonią „Fair Building”

Kielce / 08 grudnia 2016 / Tekst
Odsłonią „Fair Building” fot. Dariusz Skrzyniarz | archiwum

Architekci z Instytutu Dizajnu poszli na budowę i rozmawiali z pracującymi tam robotnikami. Z tego co się dowiedzieli stworzyli analizę problemów, które dotyczą budowlańców. Na pewno muszą się oni liczyć z trudnymi warunkami pracy. Ale czy pracodawca traktuje ich odpowiednio? Odpowiedzi na to pytanie będziemy mogli poszukać na wystawie „Fair Building”, która niedawno reprezentowała Polskę na międzynarodowym biennale architektury w Wenecji a już jutro zostanie odsłonięta na Wzgórzu Zamkowym.

- W świecie architektury jako pierwsi poruszyliśmy problem, jak go nazwaliśmy, „fair buildingu”, czyli sprawiedliwego traktowania pracowników. Wystawa, którą będziecie państwo mieli okazję zobaczyć jest innowacją - przekonuje Dominika Janicka, projektantka z Instytutu Dizajnu, współautorka wystawy.

Na wystawę składa się kilka krótkometrażowych filmów dzięki którym możemy zobaczyć budowę oczami robotników. Wernisaż ekspozycji odbędzie się w piątek 9 grudnia o godzinie 19 w Galerii Głównej IDK. To wydarzenie uświetni obecność wicepremiera i ministra kultury i dziedzictwa narodowego profesora Piotra Glińskiego. 

Polecamy nasze wcześniejsze publikacje na temat tej wystawy:

Sprawdzili, jak to wygląda od środka

Projektanci raportują z frontu. Kielecka wystawa w Wenecji

Pytają w Wenecji. Czy architektura może być „fair”?

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna