Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Nowy sezon artystyczny w Teatrze Żeromskiego

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

KULTURA KIELCE

Nowy sezon artystyczny w Teatrze Żeromskiego

Kielce / 06 września 2018 / Tekst

Siedem premier przygotował Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach w rozpoczynającym się nowym sezonie artystycznym. Wśród nich będzie musical, komedia oraz adaptacja powieści. Dyrektor Michał Kotański zapewnia, że każdy widz znajdzie coś dla siebie.

 

Pierwsza premierą sezonu artystycznego będzie musical „Bem. Powrót człowieka- armaty”, który powstał w koprodukcji z Teatrem Syrena i kabaretem i teatrem polityczno-literackim Pożarem w Burdelu. Premiera w warszawskiej obsadzie odbyła w się w maju w teatrze Syrena. Sztuka zostanie wystawiona 15 września.

- Publiczność reaguje na ten spektakl bardzo żywiołowo i ze względu na formę musicalowo-kabaretową, ale również ze względu na temat, na to, w jaki sposób Pożar w Burdelu opowiada o tym, co się dzieje w tej chwili wokół nas - mówi Michał Kotański, dyrektor Teatru i zachęca do obejrzenia spektaklu.

Kolejną premierą będą "Szalone nożyczki" w reżyserii znanego w Kielcach Jerzego Bończaka. Sztuka zostanie pokazana po raz pierwszy 13 października.

 W styczniu na 140-lecie istnienia kieleckiego Teatru wystawiona zostanie sztuka "Widnokrąg" Wiesława Myśliwskiego, którą wyreżyseruje sam dyrektor Kotański.

Po premierze rozpoczną się próby reżyserki Uny Thorleifsdottir z Teatru Narodowego z Rejkiawiku, która przygotuje komedię „Prawie równe”. Premiera tej sztuki odbędzie się w marcu.

Następnie rozpocznie się równolegle realizacja dwóch produkcji. Pierwszą z nich będzie „Dzika kaczka” Ibsena w reżyserii Franciszka Szumińskiego, a drugą „Psychoza” Hitchcocka w reżyserii Tomasza Węgorzewskiego w koprodukcji z Teatrem Nowym z Warszawy.

Na koniec widzowie zobaczą poznańską premierę, w której grają aktorzy kieleckiego teatru, czyli „Hańbę” Coetzeego. Autor sztuki prawdopodobnie przyjedzie na premierę spektaklu. Przedstawienie zostanie wystawione w czerwcu na Festiwalu Malta w Poznaniu, a premiera w Kielcach odbędzie się na początku września.

Warto dodać, że w najbliższy weekend po raz ostatni będą pokazywane "Dzieje grzechu" w reżyserii dyrektora Michała Kotańskiego.

Ciekawie zapowiada się również Międzynarodowy Festiwal Teatralny, który rozpocznie się 15 października i będzie trwał osiem dni. Zainauguruje go spektakl "Czeski dyplom", a zakończy hiszpańska sztuka pt. "Matria", która zostanie wystawiona 26 października. W ramach festiwalu od 15 do 21 października widzowie będą mogli obejrzeć codziennie spektakle z   Warszawy, Opola, Wrocławia czy Słupska. Tematem przewodnim wszystkich spektakli będzie młodość. Bilety można nabyć w kasie teatru i za pośrednictwem strony internetowej.

 

ZOSTAW KOMENTARZ