kibicuj

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Niepełnosprawni sportowcy bohaterami wystawy

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
online button

KULTURA KIELCE

Niepełnosprawni sportowcy bohaterami wystawy

Kielce / 07 sierpnia 2017 / Tekst

Fotografie przedstawiające polskich sportowców, którzy wzięli udział w Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych 2017 w Austrii zobaczymy na nowej wystawie na kieleckim Rynku. Na ekspozycji pt. „Pragnę zwyciężać” przygotowanej przez świętokrzyski oddział Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych znalazło się około 30 zdjęć autorstwa Adama Nurkiewicza, członka Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej. We wtorek 8 sierpnia o godzinie 10 odbędzie się jej uroczyste otwarcie.

W zawodach, które odbyły się w marcu tego roku w Austrii wzięło udział ponad 2,7 tysiąca sportowców ze 107 krajów świata. Polskę reprezentowało wówczas 46 osób z niepełnosprawnością intelektualną. Startowali oni w 5 dyscyplinach: narciarstwie alpejskim, biegowym, łyżwiarstwie szybkim, biegu na rakietach śnieżnych i hokeju halowym. Podczas rozgrywek nasi rodacy wywalczyli 39 medali: 10 złotych, 15 srebrnych i 14 brązowych.

W organizacji wystawy pomógł Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej oraz Muzeum Historii Kielc. Plansze pozostaną na kieleckim Rynku do 11 sierpnia.

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia z wystawy.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna