Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Niedługo 27. Plebiscyt "O Dziką Różę"

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Niedługo 27. Plebiscyt "O Dziką Różę"

Kielce / 16 maja 2019 / Tekst

10 czerwca rozpocznie się 27. Plebiscyt Publiczności "O Dziką Różę". Widzowie wybiorą najlepszego aktora i aktorkę oraz najciekawszy spektakl kończącego się sezonu w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas koncertu finałowego.

Plebiscyt  jest unikatowym na skalę kraju przeglądem podsumowującym kończący się sezon teatralny. Codziennie, począwszy od 10 czerwca, widzowie będą mogli obejrzeć jeden z sześciu spektakli, które miały swoje premiery na przełomie lat 2018/2019. Na scenie zobaczą : "BEM! Powrót człowieka-armaty" Macieja Łubieńskiego w reżyserii Michała Walczaka, "Szalone nożyczki" Paula Pörtnera w reżyserii Jerzego Bończaka, "Widnokrąg" Wiesława Myśliwskiego w reżyserii Michała Kotańskiego, "≈[prawie równo]" Jonasa Hassena Khemiriego w reżyserii Uny Thorleifsdottir, "Psychozę" Magdy Kupryjanowicz w reżyserii Tomasza Węgorzewskiego i "Dziką kaczkę" Henrika Ibsena w reżyserii Franciszka Szumińskiego.

- Na najlepszą aktorkę, najlepszego aktora oraz spektakl można głosować wypełniając kupony, które zamieszczają "Echo Dnia" i "Gazeta Wyborcza" Kielce lub rozdają kieleckie redakcje radiowe i telewizyjne, współorganizujące Plebiscyt w czasie trwania przeglądu spektakli sezonu, czyli od 10 do 15 czerwca, oraz na Facebooku teatru. Sto biletów rozda Urząd Miasta Kielce w konkursach organizowanych na Facebooku - informuje Paulina Drozdowska, rzecznik prasowy Teatru.

Jedna osoba może oddać jeden głos, wypełniając kupon do głosowania i wrzucając go do urny w teatrze albo głosując w ankiecie na Facebooku. Urna do głosowania będzie dostępna dla widzów w kasie teatru od godziny 10 do 18, a także w foyer od godziny 18 aż do czasu zakończenia każdego spektaklu do 16 czerwca.

- Po bilety można się zgłaszać z kuponami do siedziby naszego teatru w godzinach od 10 do 18, a pierwsze sześć osób z kolejki każdego dnia, po okazaniu w kasie numerka, który otrzyma od pracownika portierni teatru, otrzyma również podwójne bilety na galę finałową plebiscytu - dodaje Paulina Drozdowska.

Zwycięzców plebiscytu poznamy na uroczystej gali finałowej, która odbędzie się w niedzielę, 16 czerwca o godzinie 19. Poprowadzi ją, podpobne jak rok temu, Krzysztof Łobodziński. Gwiazdą wieczoru będzie Daniel Spaleniak, goszczący w Kielcach  po raz pierwszy.

Aktorki i aktorzy, na których można oddawać swoje głosy w tegorocznym plebiscycie to: Anna Antoniewicz, Teresa Bielińska, Dagna Dywicka, Joanna Kasperek, Anna Kłos, Ewelina Gronowska, Magdalena Placek-Boryń, Lena Piękniewska, Beata Pszeniczna, Kornelia Raniszewska, Agnieszka Rose, Anna Terpiłowska, Zuzanna Wierzbińska, Aneta Wirzinkiewicz, Beata Wojciechowska, Mirosław Bieliński, Krzysztof Broda-Żurawski, Bartłomiej Cabaj, Andrzej Cempura, Mariusz Drężek, Janusz Głogowski, Edward Janaszek, Filip Kosior, Jacek Mąka, Wojciech Niemczyk, Andrzej Plata, Łukasz Pruchniewicz, Artur Słaboń, Tomasz Włosok i Łukasz Wójcik.

- Co roku odnotowujemy duże zainteresowanie tym przeglądem. To był bardzo udany sezon zarówno pod względem frekwencji, jak i repertuaru. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie: była farsa, na którą nie można dostać biletów, musical zrobiony ze sporym rozmachem w koprodukcji z Teatrem Syrena, były też poszukiwania, takie jak "Psychoza", współczesny tekst, czyli "≈[prawie równo]". Myślę, że każdy z tych spektakli trzyma poziom - ocenia Michał Kotański, dyrektor Teatru.

ZOSTAW KOMENTARZ