Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

"Nie gaś światła, matko..." Z dedykacją dla matek

wtorek, 26 maja 2020 12:01 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Kieleccy artyści stworzyli klip z wierszem "Nie gaś światła, matko" autorstwa Anny Zielińskiej-Brudek. Nagranie powstało z okazji Dnia Matki.

- Matka to najpiękniejsze słowo. Mamy matkę Boga, matkę Ziemię i nasze rodzicielki. Każda z nich wprowadza nas w świat, który ciągle  zadziwia, otwiera nasze serca i pomaga poznać to co nieznane - mówi Anna Zielińska-Brudek.

- Dziś, kiedy zmagamy się z niepokojem, potrzeba pokory, szukamy ucieczki, bo pojawił się "jeden kamyk za dużo, obcy w ciemności uśpiony", w takich chwilach objawia się nam jedyny najpiękniejszy obraz matki, który nam pomaga przetrwać bez względu na to, czy jest z nami czy już jej brak. Bo kto Cię przytuli gdy jest Ci źle, kto obroni przed złem tego świata, choć jesteś już duży i wstydzisz się łez? Ona o tym wszystkim wie - tłumaczy.

Wiersz kieleckiej poetki zinterpretował doświadczony aktor i pedagog teatru, Lech Sulimierski, a muzykę skomponował Marcin Janaszek, kierownik Działu Animacji i Edukacji Kulturalnej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

Klip można obejrzeć TUTAJ.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO