Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Nagroda dla spektaklu "Mały Tygrys Pietrek"

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

KULTURA KIELCE

Nagroda dla spektaklu "Mały Tygrys Pietrek"

Kielce / 11 stycznia 2019 / Tekst
Nagroda dla spektaklu "Mały Tygrys Pietrek" Fot. Bartek Warzecha

Sukces Teatru Lalki i Aktora "Kubuś w Kielcach. Spektakl "Mały Tygrys Pietrek" w reżyserii Michała Dąbrowskiego został doceniony przez Komisję Artystyczną IV edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa" jako najlepszy spektakl dziecięcy.

„Mały Tygrys Pietrek” to jedna z najpopularniejszych polskich sztuk dla dzieci autorstwa Hanny Januszewskiej wystawiana na scenach w całym kraju.  Dokładnie trzydzieści lat temu tekst miał również premierę w teatrze „Kubuś” i w zeszłym roku w zupełnie nowej inscenizacji wrócił na afisz ponownie.

Historia opowiedziana w prosty, ciepły i zabawny sposób porusza zawsze aktualny i ważny problem oswajania dziecięcych lęków. Jest więc doskonałą propozycją i dla małych widzów i ich rodziców.

Najważniejszym celem Konkursu "Klasyka Żywa" jest wzmocnienie zainteresowania współczesnych twórców polskiego teatru dawną literaturą posiadającą potencjał sceniczny i mogącą stać się przedmiotem twórczej reinterpretacji oraz dialogu z dzisiejszymi odbiorcami.

Organizatorami Konkursu są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz festiwal Opolskie Konfrontacje Teatralne „Klasyka Żywa” w Opolu.

ZOSTAW KOMENTARZ