Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Muzycy studentom

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Muzycy studentom

12 października 2017 / Tekst
Dawid Runtz Dawid Runtz fot. filharmonia.kielce.com.pl/

Filharmonia Świętokrzyska po raz czwarty organizuje Koncert Uniwersytecki, który dedykowany jest kieleckiej braci akademickiej. Spotkanie z muzyką symfoniczną dla żaków odbędzie się w ten piątek o godzinie 19. Wieczór otworzy wykład profesora Janusza Króla z Instytutu Edukacji Muzycznej UJK. Temat wystąpienia na razie jest tajemnicą. Podczas koncertu wysłuchamy dwóch kompozycji symfonicznych.

- W programie mamy dwa arcydzieła. Najpierw wysłuchamy przepięknego koncertu wiolonczelowego Elgara. Druga pozycja w tym programie to muzyka do „Snu nocy letniej” Mendelssohna. Nie zagramy jednak tej 20-minutowej suity. Zaproponujemy całe 40 minut kompozycji do sztuki - mówi Jacek Rogala, dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej.

Koncert poprowadzi Dawid Runtz, czyli tegoroczny dyrygent-rezydent w Filharmonii Świętokrzyskiej. Rezydentura to forma stażu dla młodego muzyka, który umożliwia nabycia doświadczenia we współpracy z profesjonalnym zespołem. Program jest współfinansowany przez Instytut Muzyki i Tańca.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna