Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Młodzi widzowie nagrodzeni

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
online button

KULTURA KIELCE

Młodzi widzowie nagrodzeni

29 grudnia 2016 / Tekst
Młodzi widzowie nagrodzeni Maria Grabowska z nagrodą

Konkurs ze spektaklami Teatru im. Stefana Żeromskiego w roli głównej rozstrzygnięty. Młodzi widzowie zostali nagrodzeni za przedstawienie własnej wizji kieleckich inscenizacji. W konkursie „Napisz do nas o nas” organizatorzy postawili przed nimi zadanie napisania recenzji, sporządzenia plakatu lub filmu na temat tego, co można zobaczyć na scenie przy ulicy Sienkiewicza. 

Do konkursu napłynęło 12 prac plastycznych i literackich. Ich autorami w sporej części byli uczniowie liceów. Zgłoszone dzieła pochodziły od młodych mieszkańców między innymi Kielc i miejscowości ościennych, a nawet Starachowic. Początkowo, jury miało nagrodzić trzy prace. Jednak komisja zdecydowała się uhonorować sześć osób. - Poziom tych prac jest nieco powyżej średniego. Nie mieliśmy problemu z rozdzieleniem nagród – mówi Grzegorz Strzelczyk, szef Towarzystwa Przyjaciół Teatru im. Stefana Żeromskiego, które współorganizowało konkurs. 

Na najwyższym stopniu podium stanęła Maria Grabowska, uczennica II LO im. Śniadeckiego w Kielcach. Do konkursu zgłosiła plakat teatralny do spektaklu pt. „Wrócę przed północą” w reżyserii Mirosława Bielińskiego. - Pierwsze co zrobiłam, to przyszłam zobaczyć ten spektakl. Potem starałam się zawrzeć w moim plakacie najsilniejsze emocje, które we mnie wzbudziła ta inscenizacja. Zrobiłam kilka szkiców, porównywałam je ze zdjęciami ze spektaklu. W końcu zaczęłam malować akwarelami – opowiada Maria Grabowska. Autorka przyznaje, że w swojej pracy chciała połączyć gatunki horroru i komedii, w które wpisuje się spektakl pt. „Wrócę przed północą”. Plakat utrzymany jest w mrocznym klimacie. Na pierwszym planie można dostrzec uśmiechniętą twarz. Według Marii takie kontrastowe ujęcie tego tematu podkreśliło groteskowość inscenizacji. 

Konkurs dla młodzieży został zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Teatru im. Stefana Żeromskiego, Teatr im. Stefana Żeromskiego i Urząd Marszałkowski. 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna