Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Mistrzostwa Świata Hip Hop Break Dance i Electric Boogie

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

KULTURA KIELCE

Mistrzostwa Świata Hip Hop Break Dance i Electric Boogie

Kielce / 26 października 2018 / Tekst

Prawie trzy tysiące tancerzy z 35 krajów świata, w tym prawie 400 z samej Polski bierze udział w Mistrzostwa Świata IDO Hip Hop Break Dance i Electric Boogie, które odbywają się od wtorku w Hali Legionów w Kielcach. Uczestników wspiera około tysiąca osób towarzyszących, a ich zmagania obejrzało kilkanaście tysięcy widzów.

 

- Z punktu widzenia organizatora jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu Mistrzostw, z ilości publiczności, która zapełnia nam halę każdego dnia i z przebiegu konkurencji. Każdego dnia wszystko kończy się zgodnie z planem, a nawet przed czasem. Wszyscy tancerze dopisali, a od strony organizatorskiej staramy się wszystko dopinać profesjonalnie - mówi Anna Biały ze Świętokrzyskiego Klubu Tańca „Jump”, organizatora mistrzostw.

Reprezentanci poszczególnych krajów tańczą break dance, hip hop i electric boogie pojedynczo, w duetach oraz w grupach, formacjach i produkcjach. Nie brakuje również bitew tanecznych. - Sędziowie oceniają poziom prezentacji na bardzo wysoki. Mistrzostwa świata to nie tylko sama nazwa, ale okazuje się, że tancerze są rewelacyjnie przygotowani. Żeby dojść do finału trzeba pokonać kilkudziesięciu tancerzy. Ścisły finał we wszystkich konkurencjach i kategoriach jest naprawdę na światowym poziomie - podkreśla Anna Biały.

Zdaniem sędziów najlepsi są tancerze z Rosji, Anglii i oczywiście z Polski. Mistrzostwa zakończą się w sobotę.

 

ZOSTAW KOMENTARZ