online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Ministerstwo będzie miało udziały w teatrze
online button
online button

KULTURA KIELCE

Ministerstwo będzie miało udziały w teatrze

Kielce / 12 czerwca 2017 / Tekst

Możliwe, że niedługo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego będzie organem współprowadzącym dla Teatru imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach. Obecnie za działalność sceny przy ulicy Sienkiewicza odpowiada samorząd wojewódzki. Jeśli wszystko pójdzie po myśli dyrektora teatru Michała Kotańskiego i świętokrzyskich parlamentarzystów zmiany wprowadzone by były od przyszłego roku.

- Wsparcie polegające na współprowadzeniu teatru jest ważną rzeczą dla takiego ośrodka jak Kielce. W naszym teatrze dzieją się dobre rzeczy. Myślę, że kuratela ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego byłaby istotna. Łatwiej by było poprowadzić taką instytucję, sfinansować wiele przedsięwzięć. O to będziemy skutecznie zabiegali - mówił poseł Krzysztof Lipiec.

Poseł Lipiec powiedział, że za pomysłem zaangażowania w życie kieleckiego teatru Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego stoi dyrektor Michał Kotański. Rozwiązanie popierają parlamentarzyści prawicy. - Z panem dyrektorem Kotańskim jesteśmy w stałym, dobrym kontakcie. (…) Złożyliśmy także wizytę w MKiDN. Myślę, że ten dobry kontakt przełoży się na fajny sukces dla Kielc – uważa parlamentarzysta ziemi świętokrzyskiej.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna