Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Marcin Piwowarski wrześniowym ambasadorem czytelnictwa

piątek, 04 września 2020 12:28 / Autor: Weronika Kępa
Źródło: FB Anna Żmudzińska
Weronika Kępa

W ramach akcji "12 ambasadorów czytelnictwa w 12 miesięcy" zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kielcach, we wrześniu do czytania zachęca wybitny ilustrator książek dla dzieci Marcin Piwowarski. Każda osoba biorąca udział w zabawie ma szansę wygrać książkę pełną rysunków artysty.

Do czytania zachęcali już między innymi Artur Barciś, Katarzyna Bonda, Grzegorz Zawierucha, a także Jerzy Bralczyk. Z początkiem września czytelnicy poznali nazwisko kolejnej osoby, która zgodziła się na wzięcie udział w zabawie - jest nią właśnie Marcin Piwowarski.

- Poprzez akcję chcemy skłonić mieszkańców naszego miasta do częstszych odwiedzin w bibliotece i poznawania pięknych prawd zawartych w książkach - mówi Anna Żmudzińska, dyrektor MBP. - Jest nam więc niezmiernie miło, że Marcin Piwowarski, wybitny ilustrator pochodzący z Kielc, a mieszkający na stałe w Portugalii, zgodził się być naszym kolejnym ambasadorem - dodaje.

Artysta na co dzień współpracuje z największymi wydawnictwami w Polsce i za granicą. - Dzięki jego rysunkom łatwiej jest odkryć i zrozumieć prawdy skierowane zarówno do dzieci, jak i osób dorosłych. To człowiek z ogromną wyobraźnią. Jego prace są zdecydowanie warte uwagi. Podziwia je cały świat - stwierdza Żmudzińska.

W ramach zabawy ilustrator zadał czytelnikom pytanie, które brzmi: jeśli miałbyś napisać książkę związaną z Kielcami, o czym by ona była?”. Osoba, której odpowiedź najbardziej przypadnie do gustu Marcina Piwowarskiego otrzyma książkę pełną jego rysunków. Link do zabawy: https://tiny.pl/7jmng

To jednak nie koniec dobrych informacji. W piątek, 4 września, o godzinie 18, w poczytalni na Dworcu Autobusowym odbędzie się spotkanie autorskie z artystą. Link do wydarzenia: https://tiny.pl/7jmnx

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO