online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Mały Książę w kieleckich realiach
online button
online button

KULTURA KIELCE

Mały Książę w kieleckich realiach

Kielce / 17 marca 2017 / Tekst
Zdjęcie z próby Zdjęcie z próby źródło: teatrkubus.pl

Zaryzykowali i przenoszą na deski teatru bardzo popularną powieść, którą dodatkowo trudno włożyć w pudło teatralnej sceny. Uczniowie ze Społecznego Gimnazjum im. Mikołaja Reja w Kielcach wystawią spektakl na podstawie książki „Mały Książę”. Inscenizację pod tytułem „Książę” w reżyserii Bartłomieja Miernika zobaczymy w tę sobotę w teatrze „Kubuś”.

Opiekunka szkolnego koła teatralnego Mariola Sarek mówi, że klasyczna opowieść została uwspółcześniona i przeniesiona w realia stolicy województwa świętokrzyskiego. - To Mały Książę, który tak naprawdę trafia do Kielc, do XXI wieku. Będziemy przeplatać wiernie odtwarzane sceny z opowieści ze scenami, które można podejrzeć u kieleckich rodzin – objaśnia Mariola Sarek. - Pragniemy trochę wstrząsnąć dorosłymi. Tak by spojrzeli na swoje życie, relacje z innymi ludźmi oczami dziecka, dla którego postępowanie dorosłych bywa groteskowe i pozbawione sensu – mówi opiekunka kółka teatralnego w Społecznym Gimnazjum im. Mikołaja Reja.

Spektakl „Książę” w wykonaniu amatorskiej grupy młodych artystów zobaczymy w sobotę 18 marca o godzinie 18 na scenie teatru „Kubuś”. Wstęp wolny.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna