Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Mają już kolędę. Czas na teledysk!

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Mają już kolędę. Czas na teledysk!

Kielce / 15 grudnia 2016 / Tekst
Mają już kolędę. Czas na teledysk! fot. Dariusz Skrzyniarz

Pastorałka świętokrzyskich stróżów prawa doczeka się wideoklipu z prawdziwego zdarzenia. W hali Bazy Zbożowej nakręcono zdjęcia do teledysku do „Kolędy od policjantów”. Na planie pojawiło się kilkunastu oficerów prasowych, filmowcy, a także gwiazdy polskiej muzyki.

Zobacz fotorelację z planu zdjęciowego.

Tekst do „Kolędy od policjantów” napisała Anna Zielińska-Brudek, policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Kielcach. Pierwsze nagranie utworu powstało w 2014 roku. Następnie, pastorałką zainteresował się Romuald Lipko, współzałożyciel legendarnej Budki Suflera. Muzyk do słów kieleckiej policjantki skomponował nową melodię. Kolęda w odświeżonej wersji gotowa była tuż przed świętami Bożego Narodzenia w 2015 roku. Do wykonania partii solowych zaproszony został Grzegorz Wilk. Do ciepłego i ważnego dla służb mundurowych świątecznego utworu nie powstał na razie teledysk. Jednak wkrótce się do zmieni, ponieważ na Bazie Zbożowej już został nakręcony materiał, z którego zmontowany zostanie wideoklip. - Chcemy symbolicznymi scenami opisać tekst tej pastorałki. Mam nadzieję, że wszystko wyjdzie tak jak wymarzyli to sobie policjanci – mówi Piotr Łataś z kieleckiego oddziału TVP. - Te symboliczne scenki ukazują policjantów przy pracy, którzy spotykają na swojej drodze zwykłych ludzi. Będzie dużo uśmiechu i radości. To klimat ciepłych świąt w policyjnej asyście – mówi Piotr Łataś. 

- Sądzę, że ten nowy przekaz przemówi obrazem i zapuka do ludzkich serc – mówi Anna Zielińska-Brudek.

Sam tekst utworu odnosi się do policjantów, którzy w święta nie mogą być z bliskimi, ponieważ pełnią w tym czasie służbę. Kolęda przeciwstawia się stereotypowemu odbiorowi mundurowych, jako kogoś złego. - Ta pastorałka ma uświadomić ludziom, że policjant też jest człowiekiem. Pracuje, gdy wszyscy inni świętują i pomaga. Policjant to nie ten człowiek, który wlepia mandaty na złość. Wlepia mandat, gdy jedziemy za szybko i stwarzamy niebezpieczeństwo. Stawianie policji w dobrym świetle jest potrzebne, by mogła spełniać swoją funkcję a bez społecznego przyzwolenia jest to trudniejsze – mówi występujący w klipie wokalista Grzegorz Wilk.

- Pastorałka to przyjemna otulina świąt Bożego Narodzenia. Marzę o nowych utworach tego typu. Również o takich, z którymi utożsamialiby się przedstawiciele danych zawodów. Myślę, że policja to szczególna branża, w której pracują ludzie odgrywający ważną rolę w okresie świątecznym. Na co dzień dostrzegamy raczej negatywy w policjantach, bo na przykład zatrzymują nas za nadmierną prędkość. Z drugiej strony, gdy szczególnie zależy nam na bezpieczeństwie mówimy czasem: „A gdzie policja? Jak jest potrzebna, to nigdy jej nie ma” - żartuje Romuald Lipko, kompozytor muzyki do „Kolędy od policjantów”. - Wydaje mi się, że w założeniach to na tyle życzliwa ludziom formacja, że powinna mieć swoje pieśni na różne okazje. Tutaj akurat mamy do czynienia z pastorałką i powstającym do niej klipem – mówi artysta, który przyglądał się pracom na planie zdjęciowym. 

Kliknij, aby zobaczyć fotografie z planu zdjęciowego do teledysku.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna