Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Magda Grąziowska odchodzi z kieleckiego Teatru

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Magda Grąziowska odchodzi z kieleckiego Teatru

Kielce / 09 lipca 2018 / Tekst

Magda Grąziowska odchodzi z Teatru Stefana Żeromskiego w Kielcach. Aktorka rozpocznie pracę w Teatrze Starym im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie.

 

Propozycję przejścia do Starego Teatru aktorka otrzymała już w zeszłym roku, jednak nie zgodziła się na to ze względów politycznych oraz ze względu na program, jaki był do zrealizowania w Teatrze w Kielcach. Teraz podjęła decyzję o zmianie miejsca pracy.

- Nie jestem ucieszony, bo Magda jest bardzo dobrą aktorką, ale rozumiem jej decyzję. W ten zawód jest wpisana jakiegoś rodzaju podróż i aktorzy często zmieniają miejsca pracy. Narodowy Stary Teatr to miejsce, w którym pewnie chciałby się znaleźć każdy aktor - komentuje decyzję aktorki Michał Kotański.

Magdalena Grąziowska ma 33 lata i jest absolwentką krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Od sezonu 2016/17 pracowała w zespole Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Wcześniej związana była ze scenami krakowskimi: „Bagatelą”, Narodowym Teatrem Starym im. Heleny Modrzejewskiej oraz Teatrem Nowym. W 2015 zagrała w "Dziejach grzechu" w reżyserii Michała Kotańskiego, otrzymując Dziką Różę od kieleckiej publiczności. Tę samą nagrodę otrzymała również za dwa ostatnie sezony artystyczne.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna