Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»"Kubuś" zaprasza seniorów

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

KULTURA KIELCE

"Kubuś" zaprasza seniorów

Kielce / 25 września 2018 / Tekst

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach przyłącza się do ogólnopolskiego projektu 60+ Kultura. Przedsięwzięcie realizowane jest już po raz trzeci, a jego organizatorem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Celem projektu jest zachęcanie osób powyżej 60-tego roku życia do aktywnego udziału w życiu kulturalnym miasta. Specjalnie dla nich, w dniach od 29 do 30 września, prawie 300 placówek w całym kraju przygotowało oferty, które pozwolą za niewielką opłatą odwiedzić instytucje kultury, wysłuchać interesujących wykładów, czy wziąć udział w warsztatach oraz innych atrakcjach w ich miejscu zamieszkania.

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” zaprasza seniorów w ostatni weekend września do obejrzenia spektakli za 5 złotych. Bilety dla osób po 60-tym roku życia sprzedawane będą za okazaniem dokumentu potwierdzającego wiek.

W sobotę, 29 września o godzinie 16 odbędzie się przedstawienie „O Rybaku i Złotej Rybce” dla widzów od lat 3. Bajka w dowcipny sposób przypomni i młodszym i starszym widzom stare, ale zawsze aktualne prawdy, że chciwość nie popłaca i że prawdziwą wartością w życiu nie są rzeczy materialne.

Natomiast w niedzielę, 30 września o godzinie 11 teatr „Kubuś” będzie można zobaczyć spektakl pt. „Dwie wyspy”, który jest przeznaczony dla widzów od lat 4. Jest to pełna ciepła i humoru opowieść o różnych odcieniach uczuć, przedstawiająca świat miłości bogactwem plastycznych i teatralnych form, które urzekną nie tylko najmłodszych.

Weekend seniora z kulturą to znakomita okazja, aby odwiedzić teatr „Kubuś” razem z wnukami.

ZOSTAW KOMENTARZ