online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»„Kubuś” walczy o kolejną nagrodę
online button
online button

KULTURA KIELCE

„Kubuś” walczy o kolejną nagrodę

Kielce/Solniki / 25 listopada 2016 / Tekst
„Kubuś” walczy o kolejną nagrodę fot. Dariusz Skrzyniarz

Spektakl Teatru „Kubuś” staje do walki w Konkursie na Wystawienie Sztuki Współczesnej. Zakwalifikowała się do niego inscenizacja The Monstrum Band na podstawie tekstu Mateusza Pakuły i w reżyserii Roberta Drobniucha. Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie poprzez ten konkurs zachęca artystów do pisania autorskich tekstów scenicznych. Wabikiem jest spora nagroda finansowa.

- Tak akurat się składa, że w każdym sezonie wystawiamy sztuki współczesne dla dzieci lub dorosłych. A ten konkurs właśnie stawia na promocję nowej polskiej dramaturgii nie tylko poprzez realizowanie takich sztuk ale też poprzez zachęcanie młodych autorów do pisania – mówi Jolanta Świstak, kierownik literacki w „Kubusiu”.

Komisja konkursowa oceni kielecki spektakl już w tę niedzielę podczas występu w Solnikach koło Białegostoku. Wysokość nagród finansowych co roku ustalają jurorzy. Na ten moment wiadomo, że ich pula wynosi 130 tysięcy złotych. W poprzedniej edycji konkursu laureat pierwszego miejsca otrzymał 40 tysięcy.

Przypomnijmy, że spektakl „The Monstrum Band” powstał przy współpracy z artystami z Grupy Coincidentia. 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna