Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Konkurs i wystawa "Jak Śliwka w kompot"

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

KULTURA KIELCE

Konkurs i wystawa "Jak Śliwka w kompot"

Kielce / 12 lutego 2019 / Tekst

Wybitnemu twórcy grafiki użytkowej, Karolowi Śliwce, jest poświęcony konkurs "Jak Śliwka w kompot", którego organizatorem jest Instytut Dizajnu w Kielcach. Wygrany projekt będzie można obejrzeć na wystawie pod tym samym tytułem, która zostanie otwarta w czytelni placówki 22 lutego.

- Zapraszamy do udziału w konkursie wszystkie osoby zainteresowane graficznym projektowaniem i ilustracją zarówno te, które działają profesjonalnie, jak i amatorów - mówi Dominika Janicka, projektant z Instytutu Dizajnu w Kielcach.

Uczestnicy konkursu będą mieli za zadanie zinterpretować za pomocą ilustracji znak Karola Śliwki pt. ”100 lat cyrku polskiego”. Prace przyjmowane będą w postaci cyfrowej do 18 lutego. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie Instytutu Dizajnu www.id.kielce.pl

Wygrany projekt stanie się częścią kieleckiej odsłony wystawy ”Jak Śliwka w kompot”, która zostanie otwarta 22 lutego w czytelni Instytutu Dizajnu.

Karol Śliwka był jednym z najważniejszych polskich projektantów grafiki użytkowej. Ten legendarny grafik podczas swojej przeszło 60-letniej kariery stworzył setki znaków graficznych, z których wiele funkcjonuje do dzisiaj. Projekty takie jak PKO, Instytut Matki i Dziecka, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy, Fabryka Mydła i Kosmetyków „Uroda”, Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne czy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wciąż zaskakują swoją prostą formą, która łączy się z trafną symboliką.

ZOSTAW KOMENTARZ