Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Konkurs fotograficzny na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

KULTURA KIELCE

Konkurs fotograficzny na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Kielce / 16 października 2018 / Tekst

Konkurs dla pasjonatów fotografii i historii "Niepodległa w obiektywie" proponuje z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach. Zdjęcia należy przesyłać do końca października, a zwycięzcy zostaną wyłonieni w głosowaniu internetowym na początku listopada.

Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy o działaniach niepodległościowych w latach 1914–1918 na ziemi świętokrzyskiej (zbrojnych, politycznych i społecznych oraz osobach aktywnie w nich uczestniczących) oraz o miejscach pamięci narodowej związanych z tymi wydarzeniami.

Fotografie powinny przedstawiać miejsce pamięci, takie jak pomnik, tablicę, mogiłę i inne formy upamiętnienia. Źródłem inspiracji mogą być np. zdjęcia archiwalne z okresu 1914-1918. Fotografie biorące udział w konkursie mogą być wykonane dowolnym typem aparatu fotograficznego oraz dowolną techniką. Mogą być poddanie obróbce przy pomocy programów graficznych (zastosowanie filtrów, masek i innych narzędzi korekcyjnych).

Do zdjęcia należy dołączyć opis w osobnym pliku tekstowym (z informacją o miejscu położenia sfotografowanego obiektu i treści inskrypcji) oraz wyraźne zdjęcie inskrypcji (zdjęcie dokumentacyjne, które nie będzie brało udziału w konkursie), a także zgodę na wykorzystanie zdjęcia przez IPN do celów związanych z konkursem.

Fotografie na konkurs zapisane w formacie jpg, w pliku nieskompresowanym należy nadsyłać do 31 października na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w głosowaniu internetowym, które będzie się odbywać od 1 do 10 listopada. Nadesłane prace zostaną opublikowane na Facebooku Delegatury IPN w Kielcach.

ZOSTAW KOMENTARZ