Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»"Konie różnej maści" w Muzeum Zabawek i Zabawy

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

"Konie różnej maści" w Muzeum Zabawek i Zabawy

Kielce / 19 września 2018 / Tekst

W Muzeum Zabawek i Zabawy można oglądać nową wystawę pt. „Konie różnej maści”. Prezentowane eksponaty to głównie konie wykonane z drewna, ale znalazły się również gliniane oraz wełniane.

Jak podkreśla Aneta Bąk starszy kustosz Muzeum Zabawek i Zabawy koń był mocno związany z tradycją dworską, szlachecką, mieszczańską oraz chłopską. -Był niezastąpionym środkiem transportu, niezbędnym w pracach polowych i wielu innych dziedzinach życia- tłumaczy. Jak dodaje na wystawie możemy oglądać około 100 eksponatów. –Prezentujemy koniki ludowe, które zostały wyprodukowane przez spółdzielnie zabawkarskie, firmy produkcyjne oraz artystów plastyków. W twórczości ludowej głównym surowcem do produkcji koników było drewno surowe, grubo ciosane, malowane farbami anilinowymi, olejnymi i akrylami – podkreśla starszy kustosz. Ponadto na wystawie pokazane są fantazyjnie wykonane jednorożce, pegazy i kucyki.

Wystawę „Konie różnej maści” wsparła „Sienkiewoczówka” w Oblęgorku i Stajnia Pod Inflancką Kobyłą. W związku z tematyką wystawy rodzina Sienkiewiczów ufundowała zwiedzającym talony na bezpłatną jazdę konną w Oblęgorku. W niedzielę 23 września pierwsze pięć osób, które kupi bilet wstępu do Muzeum Zabawek i Zabawy, w kasie biletowej otrzyma bezpłatny talon.

Wszystkie zabawki na wystawie pochodzą ze zbiorów Muzeum Zabawek i Zabawy.  Ekspozycję będzie można oglądać przez najbliższy rok.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna