Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Koncert Kuby Blokesza z okazji stulecia niepodległości Polski

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


KULTURA KIELCE

Koncert Kuby Blokesza z okazji stulecia niepodległości Polski

Kielce / 06 sierpnia 2018 / Tekst

Utwory z repertuaru Jacka Kaczmarskiego będzie można usłyszeć podczas koncertu, który odbędzie się 23 sierpnia w dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich. Przed publicznością zaprezentuje się kompozytor, wokalista i muzyk Kuba Blokesz.

Kuba Blokesz kojarzony jest głównie z nurtem piosenki literackiej lub poezji śpiewanej. Jest laureatem kilkunastu festiwali piosenki. Występował w koncertach i spektaklach muzycznych m.in. dla Polskiego Radia. Współpracował z takimi artystami jak Andrzej Poniedzielski, Elżbieta Adamiak, Roman Kołakowski czy Stefan Brzozowski.

Program recitalu obejmie przekrojowy repertuar z całej kariery Jacka Kaczmarskiego, począwszy od “Encore, jeszcze raz” z 1977 roku aż do “Lotu Ikara”, który ukazał się w roku 2000. Pieśni będą się odnosić do dzieł malarskich, pamiętnych wydarzeń historycznych, ale i do zmagań zwykłych ludzi z trudami codzienności. Posługując się niebanalnymi, ale wiernymi oryginałowi interpretacjami tekstu i kompozycji, Kuba Blokesz, ustami wielkiego poety, opowie o naszych osobistych próbach zrozumienia wolności.

Koncert rozpocznie się o godzinie 18. Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują zaproszenia, które można odbierać od 13 sierpnia w kasie Dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o ich osobisty odbiór. Wydarzenie zorganizowane zostanie w ramach projektu Niepodległa. Barwy i brzmienia, który Muzeum Narodowe w Kielcach realizuje we współpracy ze Stowarzyszeniem Zbiorowego Zarządzania Prawami Autorskimi Twórców Dzieł Naukowych i Technicznych KOPIPOL w związku z obchodami jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.  

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna